logo itpoint.cz

Společnosti Damovo a Telia International Carrier uzavřely globální obchodní partnerství

Partnerství umožní společnosti Damovo poskytovat svým zákazníkům z řad firem kompletní paletu služeb, včetně služeb pro správu hlasu a správu sítí IP VPN. Dohoda byla uzavřena s ohledem na požadavky trhu na náklady, spolehlivost a současné potřeby komunikačních služeb.

Společnosti Damovo a Telia International Carrier (Telia IC) vstoupily do globálního obchodního partnerství, které umožňuje firmě Damovo vystupovat jako poskytovatel komunikačních služeb a partner pro systémovou integraci společnosti Telia IC. Díky tomu budou obě firmy pod vedením společnosti Damovo moci poskytovat kompletní paletu služeb.

Toto obchodní partnerství umožní společnosti Damovo poskytovat svým zákazníkům z řad firem kompletní paletu služeb, včetně služeb pro správu hlasu a správu sítí IP VPN. Dohoda byla uzavřena s ohledem na požadavky trhu na náklady, spolehlivost a současné potřeby komunikačních služeb.

Erik Heilborn, generální ředitel společnosti Telia International Carrier, k tomu řekl : "Podle našeho názoru si společnost Damovo zvolila velice netradiční a výjimečný přístup k tomu, jak vyřešit komunikační potřeby svých zákazníků. Tato pozice, spolu s kombinací balíčku služeb společnosti Damovo a páteřní IP sítě a síťových služeb od firmy Telia IC, představuje velice lákavou nabídku pro zákazníky z řad firem, které potřebují vyřešit své skutečné komunikační potřeby netradičním způsobem."


Společnost Telia International Carrier, která je stoprocentní dceřinou společností firmy Telia, nabízí služby v oblasti IP přenosové kapacity, hlasových dat, infrastruktury a přenosu dat. Dnes patří tato společnost mezi přední evropské poskytovatele přenosové komunikační kapacity v oblasti IP mezi Evropou a USA. Vlastní optická síť společnosti Telia s názvem the Viking Network nabízí vysokou přenosovou kapacitu a také koncové připojení po celém světě. Tato síť, jež představuje obrovské investiční nároky, se rozprostírá mezi Skandinávií, USA a Evropou a je navržena jako multikabelová síť, spojující významná města a nabízející komunikaci, podporu IP, hlasové a datové služby. Síť je dlouhá asi 40 000 km v rámci Evropy a USA a spojuje 50 významných měst přes 120 přípojných bodů. Společnost Telia je severský vůdce v oblasti komunikace. Během minulých let jsme provedli konsolidaci skupiny, soustředili jsme se na hlavní činnost našeho podnikání a stali jsme se flexibilnější společností. Naše čtyři hlavní oblasti podnikání
jsou :

 www.telia.com

Firma Damovo je globální servisní společnost, která nabízí zákazníkům z řad firem komunikační služby světové třídy. Damovo poskytuje poradenství a služby v následujících oblastech :

V produktové řadě společnosti Damovo najdete nejlepší technologie od nejlepších světových dodavatelů. Firma Damovo má více než 2600 zaměstnanců a roční obrat téměř jednu miliardu eur. Společnost působí v 18 kancelářích v Evropě, Jižní Americe, Asii a Austrálii. Společnost Damovo má více než 26.000 významných klientů. Hlavními oblastmi působení společnosti Damovo jsou Austrálie, Brazílie, Německo, Itálie a Velká Británie. Mimo to působí firma také v Argentině, Belgii, Kolumbii, České republice, Maďarsku, Irsku, Mexiku, Polsku, Portugalsku, na Slovensku, ve Švédsku, Švýcarsku a Venezuele. Společnost Damovo byla založena v září 2001 na základě investice společnosti Apax Partners ve výši 480 miliónů dolarů jako 80 % pobočka firmy Ericsson zabývající se přímým prodejem a službami. Firma Damovo byla jmenována oficiálním komunikačním partnerem stáje formule jedna Jordan.

 www.damovo.com

Článek ze dne 29. května 2002 - středa