logo itpoint.cz

Společnosti Siemens a Nokia ohlásily společnou podporu globálního otevřeného standardu pro širokopásmové bezdrátové sítě

Během Světového kongresu 3GSM ve francouzském Cannes oznámily obě společnosti, že si poskytnou vzájemnou podporu a součinnost pro urychlené dokončení standardizačního procesu týkajícího se přístupu do širokopásmových sítí Broadband Radio Access Networks Hiper Access.

Během Světového kongresu 3GSM (World Congress 2002) ve francouzském Cannes oznámily společnosti Siemens, skupina Information and Communication Mobile (IC Mobile), a Nokia Networks, že si poskytnou vzájemnou podporu a součinnost pro urychlené dokončení standardizačního procesu týkajícího se přístupu do širokopásmových sítí Broadband Radio Access Networks Hiper Access (BRAN HA), který probíhá v rámci Evropského institutu pro telekomunikační standardy (European Telecommunication Standards Institute, ETSI).

Společnosti budou vzájemně spolupracovat při integraci základního rámce a vlastností ETSI BRAN a některých charakteristických rysů standardu IEEE 802.16, který nedávno zveřejnil Institut pro elektrické a elektronické inženýrství (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc.). IEEE 802.16 je prvním nepatentovaným standardem pro širokopásmový bezdrátový přístup.

Výsledný standard bude určen pro rychlý a flexibilní bezdrátový širokopásmový přístup do budov a přinese úsporu nákladů při zavádění řešení point-to-multipoint v mobilních sítích. Technologie umožní mobilním operátorům mnohem rychlejší spouštění sítě a významným způsobem sníží jejich kapitálové výdaje a provozní náklady.

Cílem spolupráce je dosáhnout jednotného celosvětového standardu, který by spojoval nejlepší vlastnosti obou výše uvedených standardů, a nabídnout přechod ze současných produktů na řešení optimalizovaná pro IP sítě. Tento standard se stane průlomem v oblasti bezdrátového přístupu a bude důležitým krokem vpřed směrem k otevřeným síťovým architekturám. Nový přístup značným způsobem urychlí vývojový proces a zkrátí dobu pro účinné poskytování nejmodernějšího vybavení.

Siemens IC Mobile a Nokia Networks zároveň oznámily svůj záměr podporovat fungování systému dodavatelů jako základního prvku příštího standardu. V budoucnosti širokopásmových bezdrátových sítí bude tento systém klíčový.

Obě společnosti také vyzvaly ostatní firmy, aby se k nim připojily při vytváření tohoto globálně fungujícího standardu pro budoucí bezdrátové sítě.

"Vytvoříme řešení, které poskytne plynulý přechod na globální otevřené standardy," uvedl Dr. Valentin Chapero Rueda, president pro sítě ve skupině Information and Communication Mobile.

"Je to důležitý milník, který nabízí určitou víru v širokopásmový bezdrátový prostor v éře, kdy budou veškeré služby založeny na internetovém protokolu," dodal Pekka Soini, viceprezident a generální ředitel pro bezdrátové širokopásmové systémy společnosti Nokia Networks.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. února 2002 - středa