logo itpoint.cz

Státní podíl v Českém Telecomu je k mání za 80 mld. Korun

Náměstek ministra financí Tomáš Potměšila si dokáže představit kupní cenu ve výši 80 miliard korun za státní podíl v Českém Telekomu.

Podle náměstka ministra financí Tomáše Potměšila by se kupní cena za státní podíl v Českém Telekomu mohla pohybovat na již dříve oznámených 80 miliardách korun. "Dokážu si představit částku 80 miliard korun," řekl novinářům Potměšil ve Vídni, kde se účastnil mezinárodní konference zemí střední a východní Evropy o investicích.

Privatizační komise podle něj dnes projedná nezávazné nabídky osmi zájemců o koupi 51 % státního podílu v Telecomu a mohla by sestavit užší seznam potenciálních investorů, uvedl bez bližšího upřesnění nabídek Potměšil. "Český Telekom je dobře řízenou firmou a není zadlužený," dodal.

Vybraní uchazeči provedou v Telecomu hloubkovou prověrku a vítěz soutěže by měl být znám do konce března. Tržní hodnota Českého Telecom je nyní kolem 3,4 miliardy dolarů. Podle zdrojů však může vláda očekávat, že za svých 51 procent akcií získá jen minimální cenu 1,5 miliardy USD.

ČTK

Článek ze dne 16. ledna 2002 - středa