logo itpoint.cz

Světová premiéra Internetu v oblacích v režii Lufthansy

První email odeslaný přímo z paluby dopravního letadla přes vysokorychlostní připojení k Internetu. Výraz air mail zdá se konečně dostál svému skutečnému významu. Členové projektového týmu společností Lufthansa a Connexion by Boeing totiž úspěšně odeslali první email na světě přes širokopásmové internetové připojení z letadla na pravidelné lince ...

Výraz air mail zdá se konečně dostál svému skutečnému významu. Členové projektového týmu společností Lufthansa a Connexion by Boeing totiž úspěšně odeslali první email na světě přes širokopásmové internetové připojení z letadla na pravidelné lince.

Boeing 747-400 společnosti Lufthansa s názvem Sachsen-Anhalt registrovaný jako D-ABTE letěl na trase z Frankfurtu do Washingtonu. Standardní laptop se k intranetu společnosti Lufthansa připojil přes bezpečnostní internetové připojení (Virtual Private Network). "Létající" on-line kancelář společností Lufthansa a Connexion by Boeing je nyní o další krok blíže k high-tech realitě.

Mezitím FlyNet, což je pracovní název nové služby společnosti Lufthansa, úspěšně prošel první sérií interních testů. Všechny funkce systému, jak odesílání, tak přijímání emailů s textovými přílohami a fotografiemi, fungovaly. Prvním kolem testů úspěšně prošel i portál vytvořený společně se společností Tomorrow Focus AG nabízející zpravodajství, burzovní zprávy, informace o počasí a cestování.

Aby bylo možno garantovat naprosto spolehlivý provoz, plánují se v příštích týdnech série dalších, náročnějších testů. Testy, jichž se budou moci zúčastnit cestující přímo na palubě letadla Sachsen-Anhalt, začnou 15. ledna příštího roku.

Po dobu tří měsíců můžou všichni pasažéři využít služby FlyNet zdarma, a to s vlastním nebo na palubě zapůjčeným vybavením. Zkušební Boeing 747-400 létá na trase Frankfurt - Washington a zpět pod čísly LH 418 a LH 419.

 www.lufthansa.de

Článek ze dne 18. listopadu 2002 - pondělí