logo itpoint.cz

Světový rekord od Siemensu - nejdelší DWDM spojení bez regenerace se 160 kanály

1000 km dlouhé spojení prostřednictvím DWDM linky (Dense Wavelength Division Multiplexing) bez regenerace se 160 kanály. Linka přenáší živý provoz a je součástí vysokorychlostní národní páteřní sítě společnosti China Unicom, která je dlouhá 15000 km.

Společnost Siemens, Informace a komunikace - sítě, ohlásila nový světový rekord, když uskutečnila téměř 1000 km dlouhé spojení prostřednictvím DWDM linky (Dense Wavelength Division Multiplexing) bez regenerace se 160 kanály. Linka přenáší živý provoz a je součástí vysokorychlostní národní páteřní sítě společnosti China Unicom, která je dlouhá 15000 km. Vyloučení regeneračních stanic povede jak k úsporám investic tak i k omezení provozních nákladů na údržbu sítě. Telekomunikační operátor může navíc rychle a úsporně rozšiřovat počet kanálů dovybavením koncových bodů spojení bez nutnosti výměny regeneračních stanic.

Společnost China Unicom k tomu dodává : "Použití platformy Siemens TransXpress Infinity nám umožní na jednom páru vláken poskytovat najednou až 20 mil. telefonních hovorů ve kvalitě přenosu ISDN a až 640krát zvýšit páteřní rychlost Internetu a kapacitu pro přenos datových, obrazových a hlasových služeb."

Firma China Unicom uzavřela s firmou Siemens smlouvu na vybudování optické národní přenosové páteřní sítě v listopadu loňského roku. Síť pokrývá 19 z 31 čínských provincií, které jsou zároveň nejrychleji se rozvíjejícími oblastmi země. Nejmodernější technologie s komponenty schopnými okamžitého provozu umožnila firmě Siemens zprovoznit tuto rozsáhlou síť s 182 místy během tří měsíců a zároveň proškolit místní implementační tým. Skupina Informace a komunikace - sítě tak opět prokázala, že je přední společností ve výstavbě optických sítí, které jsou součástí řešení pro infrastrukturu sítí příští generace.

TransXpress Infinity je velkokapacitní platforma pro optické sítě založená na SDH kanálech o rychlosti 10 a/nebo 40 Gb/s. Využívá DWDM technologie pro rozdělení světelného toku až na 160 kanálů a maximalizuje kapacitu jednotlivých vláken. TransXpress Infinity je jediný DWDM systém, který bez elektrické regenerace dokáže překlenout 15 úseků po 20dB až do vzdálenosti 1 500 km.

TransXpress je produktová řada Siemens skupiny Informace a komunikace-sítě pro realizaci optických síťových řešení. Splňuje požadavky páteřních, metropolitních i hraničních telekomunikačních sítí. TransXpress zajišťuje jak přenos terabitových toků na vzdálenosti tisíce kilometrů tak i agregaci různých služeb při udržení vysoké spolehlivosti. TransXpress nabízí inteligentní síťové funkce a centralizované síťové řízení přizpůsobené potřebám operátorů. Tyto funkce, nejen že snižují investiční a provozní výdaje, ale také umožňují pružné poskytování šířek pásma dle specifických zákaznických požadavků. Tento přístup otevírá nové obchodní příležitosti zvyšující zisk. TransXpress nabízí hladký přechod ze sítí SDH/SONET na sítě DWDM a zaručuje možnost dalšího rozvoje sítě v závislosti na budoucích požadavcích. V rozvíjející se oblasti technologií pro výstavbu optických sítí podporuje zavedení transparentních optických protokolů a využívá technologií příští generace SDH/SONET, DWDM a optického IP protokolu. Díky rekordním úspěchům v laboratořích i v praxi a ověřené schopnosti budovat národní sítě se společnost Siemens stala předním dodavatelem optických sítí.

Telekomunikační operátor China United Telecommunications Corporation Ltd. (China Unicom) nabízí v Číně celou řadu telekomunikačních služeb, tj. pevné linky, mobilní služby (GSM a CDMA) a nejrůznější internetové služby s přidanou hodnotou. Od svého založení 19.července 1994 otevřel China Unicom Ltd. po celé Číně více než 300 poboček a dceřiných společností. V červnu 2001 činila délka optické sítě společnosti China Unicom 240000 km. 30% této sítě je založeno na sofistikované technologii DWDM a SDH a pokrývá přes 28 provincií a 293 měst. Ve více než 100 městech započala firma s vývojem metropolitních a ISDN sítí v rámci tzv. "projektu 10000". Do současné doby bylo dokončeno více než 2200 ústředen.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. dubna 2002 - čtvrtek