logo itpoint.cz

Švýcarský Orange vybral Nokii pro dodávku řešení MMS

Nokia a Orange Communications SA Switzerland podepsaly tříletou smlouvu na dodávku a implementaci řešení služby multimediálních zpráv (MMS) společnosti Nokia.   Kompletní řešení multimediálních zpráv, které Nokia dodala, obsahuje servery Nokia MMS Center, Nokia Multimedia Terminal Gateway pro telefony bez podpory technologie MMS, Nokia WAP Gateway, Nokia Multimedia Email Gateway a Nokia Profile Server. Švýcarský Orange spustil svou komerční službu 24. října 2002.

Nokia a Orange Communications SA Switzerland podepsaly tříletou smlouvu na dodávku a implementaci řešení služby multimediálních zpráv (MMS) společnosti Nokia. Švýcarský Orange spustil svou komerční službu 24. října 2002.

Kromě platformy MMS poskytuje Nokia služby implementace, systémové integrace, podpory a údržby, které zajistí udržení konkurenceschopnosti řešení MMS.

Společnost Nokia už pro Orange Switzerland dodala řešení GSM a GPRS a v roce 2001 byla vybrána i jako dodavatel sítě 3G.

"Tato dohoda dále rozšiřuje náš pevný vztah se společností Nokia a je součástí strategie Orange posilovat vedoucí pozici v odvětví," říká Andreas Wetter, generální ředitel společnosti Orange Switzerland.

"Jsme potěšeni, že společnost Nokia má příležitost rozšířit obchodní vztah s Orange Switzerland," říká Denis O Shea, account director ve společnosti Nokia Networks. "Multimediální zprávy vnímáme jako významný hnací motor zvyšování příjmů operátorů a chceme zajistit, aby byl Orange Switzerland na špičce. Zasílání fotografií a zvuků ve zprávách, za pomoci rychlejšího spojení prostřednictvím GPRS, by mělo udělat z multimediálních zpráv masovou službu s širokým ohlasem."

Nokia podporovala Orange Switzerland při propagaci posílání osobních zpráv MMS na akcích Orange Cinema, které se konaly v červenci a srpnu v pěti švýcarských městech. Řešení MMS Wallboard s obrazovými telefony Nokia 7650 umožnilo návštěvníkům kin vyzkoušet si služby MMS ještě před oficiálním spuštěním. Každý večer bylo v každém městě zachyceno zhruba 250 fotografií a návštěvníci měli možnost vidět multimediální zprávy na všech pěti místech ve stejnou chvíli.

Kompletní řešení multimediálních zpráv, které Nokia dodala, obsahuje servery Nokia MMS Center, Nokia Multimedia Terminal Gateway pro telefony bez podpory technologie MMS, Nokia WAP Gateway, Nokia Multimedia Email Gateway a Nokia Profile Server.

Nokia patří mezi společnosti s nejrozsáhlejšími zkušenostmi s technologií MMS. Zatím má zhruba 40 zákazníků a stále roste počet spuštěných systémů, které pro zákazníky mobilních sítí dělají z multimediálních zpráv realitu.

Řešení MMS společnosti Nokia umožňuje účastníkům mobilních sítí používat multimediální služby jako přístup k obsahu a posílání osobních zpráv z mobilních telefonů vybavených technologií MMS na e-mail, z e-mailu na telefony s podporou technologie MMS nebo mezi aplikacemi a telefony. Server Nokia Multimedia Terminal Gateway umožňuje přijímat multimediální zprávy také uživatelům starších terminálů GSM bez podpory technologie MMS. Uživatelé starších terminálů dostanou upozornění textovou zprávou a na přijatou zprávu MMS se mohou podívat na webu.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 4. listopadu 2002 - pondělí