logo itpoint.cz

T-Mobile nabízí ojedinělou možnost seznámení prostřednictvím mobilního telefonu

Nová služba "Dohazovač" umožňuje seznámit se přímo pomocí mobilního telefonu, lze ji ovládat prostřednictvím zpráv SMS nebo přes wapové rozhraní. "Dohazovač" zaručuje uživatelům anonymitu – komunikace probíhá pod zvolenými přezdívkami.

Novou službu s názvem "Dohazovač" nabízí svým zákazníkům společnost RadioMobil. Služba umožňuje všem uživatelům sítě T-Mobile seznámit se přímo pomocí mobilního telefonu, a to prostřednictvím SMS nebo přes wapové rozhraní. Komunikace v rámci služby "Dohazovač" probíhá na základě přezdívek, a uživatelům je tak zaručena naprostá anonymita.

"Nová služba Dohazovač zákazníkovi vyhledá osobu či osoby, které nejlépe vyhovují jeho představám. Poté už záleží jenom na uživateli, zda vyhledanou osobu osloví, či nikoliv. Jeho telefonní číslo ani skutečné jméno přitom nebude možné určit, protože spolu budou komunikovat pod zvolenými přezdívkami," říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Popis služby Pro využívání služby zákazník nejprve zadá svůj popis (profil), na jehož základě bude zařazen do databáze. Následně vytvoří popis osoby, se kterou se chce seznámit. Na základě předepsaných parametrů (pohlaví, věk, barva vlasů, region apod.), jež jsou uváděny v přesně definovaných tvarech, systém vyhledá záznamy odpovídající požadavkům zákazníka. Tyto záznamy jsou poté během několika vteřin zaslány na jeho mobilní telefon. Dále již uživatel komunikuje s vybranou osobou prostřednictvím SMS nebo WAPu, a to pouze pod zvolenou přezdívkou. Také lze zamezit doručování příchozích zpráv od určité přezdívky, případně si svou přezdívku změnit.

Ovládání služby prostřednictvím SMS Službu Dohazovač lze ovládat prostřednictvím krátkých textových zpráv odesílaných na číslo 5050. Zákazník se tímto způsobem zaregistruje do služby, vytvoří si vlastní přezdívku a profil i profil hledané osoby. Pro jedno telefonní číslo si může zaregistrovat libovolný počet přezdívek, mezi kterými pak lze jednoduše přepínat. Textová zpráva pro využívání služby Dohazovač musí vždy začínat klíčovým slovem DH, dále musí obsahovat předem definované příkazy, parametry a proměnné. Jejich kompletní seznam lze najít na internetové stránce www.click.cz v sekci ClickFun.

Ovládání služby prostřednictvím WAPu Dohazovač je k dispozici také prostřednictvím služby ClickW@P v sekci ClickFun. Wapová struktura poskytuje přehledné menu, kde volbou příslušných možností uživatel zadá své parametry a Dohazovač vyhledá odpovídající profil z databáze. Každá wapová stránka obsahuje kontextovou nápovědu, vysvětlující pojmy a funkce na zobrazené stránce.

Cena
Odeslaná SMS dle tarifu
Nápověda, příklad zdarma
Chyby, notifikace, komunikace 1,50 Kč
Registrace, vstup, blokování 3,- Kč
Vyhledávání 6,- Kč
W@P cena za připojení dle tarifu

 www.paegas.cz

Článek ze dne 20. května 2002 - pondělí