logo itpoint.cz

T-Mobile otevřel nové Regionální centrum v Hradci Králové

Původně mělo nést centrum název Paegas, ale po změnách ve společnosti se nakonec jmenuje "Regionální centrum T-mobile". Stavbu za zhruba miliardu korun, ve kterém nalezne práci časem až šest set lidí, dokončil RadioMobil už v polovině května. Bylo však nutné ještě nainstalovat počítačové a telefonní stanice a před spuštěním je otestovat. Zčásti budou v novém centru pracovat lidé, kteří tam přijdou z jiných firem, zčásti lidé z evidence nezaměstnaných hradeckého úřadu práce. Zahraniční odborníky RadioMobil zaměstnávat nehodlá.

Hradec Králové, 13. června 2002 - Generální ředitel společnosti RadioMobil Roland Mahler dnes v Hradci Králové slavnostně otevřel nové Regionální centrum T-Mobile. Nové centrum se nachází v lokalitě Aldis a jeho výstavba byla realizována v rekordním čase 9,5 měsíce. Základní kámen centra byl položen 30. srpna 2001.

V Regionálním centru T-Mobile v Hradci Králové bude do roku 2006 pracovat až 600 absolventů středních a vysokých škol. V samotném InfoCentru, které bude mít na starosti oblast péče o zákazníky, bude zaměstnáno 500 operátorů a koordinátorů jednotlivých týmů.

"Již dnes je více než třetina zaměstnanců T-Mobile v České republice zapojena přímo do práce se zákazníky," říká Jiří Hájek, manažer firemní komunikace T-Mobile. "Odráží to náš slib, že zákazníci T-Mobile vždy získají více - v tomto případě to jsou služby a kvalita poskytované péče," dodává.

Vedle Hradce Králové fungují InfoCentra společnosti RadioMobil již v Praze a Lounech. Jejich zaměstnanci v současné době vyřizují téměř jeden milion hovorů se zákazníky měsíčně. V pracovních dnech je zpracováno přes 40 tisíc požadavků zákazníků denně a každý operátor InfoCentra přijme a zodpoví v průměru za osmihodinovou pracovní směnu 80 až 100 hovorů. InfoCentra jsou zákazníkům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok, a to nejen prostřednictvím telefonu, ale také webových stránek, elektronické pošty, SMS zpráv i klasické pošty.

Významnou součástí Regionálního centra T-Mobile v Hradci Králové bude také IT centrum. Celkem zaměstná téměř 100 technicky zaměřených odborníků. IT centrum bude odpovědné za správu a provoz informačních technologií společnosti, a to včetně monitorování mobilní sítě a instalace či údržby jejího hardwaru a softwaru. Pracovníci IT centra se budou zabývat také vývojem softwaru a systémů, budou programovat a vyvíjet aplikace, nové služby a nový software.

RadioMobil představuje dlouhodobě vynikající možnost zaměstnání. Podle průzkumů studentské organizace AIESEC je RadioMobil již po několik let považován za "nejžádanějšího zaměstnavatele" mezi studenty vysokých škol ekonomického zaměření. RadioMobil považuje své zaměstnance za stejně důležitou cílovou skupinu jako své zákazníky. Stejná pozornost je proto věnována jak péči o zákazníky, tak péči o zaměstnance a vytváření odpovídajících pracovních podmínek. Regionální centrum T-Mobile proto bylo navrženo tak, aby svým vzhledem i vybavením plně respektovalo nejnovější trendy výstavby administrativních budov a patří mezi nejmodernější administrativní centra v České republice.

Základní informace o budově

 regionální centrum T-Mobile / Hradec Králové
  • samonosná prosklená fasáda třípodlažní dvorany se vzpěrnou výškou přes 11 m
  • světelné, akustické a tepelné parametry skel v celoskleněných fasádách
  • kvalita venkovních silikonových omítek s garantovanou zárukou 10 let
  • unikátní provedení skleněné lávky s bodovým uložením pochozí plochy
  • skladba a provedení hydroizolací pod hladinou spodní tlakové vody

Celkové investice do Regionálního centra zatím dosáhly výše 440 mil. Kč. Budovu na pozemku o rozloze 3 100 m2 a o celkové podlahové ploše 12000 m2 v jednom podzemním a čtyřech nadzemních podlažích projektoval architekt Robert Wild.

Partnery výstavby jsou město Hradec Králové a společnosti Hochtief VSB a.s., OBERMEYER Albis Stavoplan a Langer s.r.o.

 www.t-mobile.cz

Článek ze dne 14. června 2002 - pátek