logo itpoint.cz

T-Mobile představuje technologii budoucnosti

Podporu technologie Java přináší svým zákazníkům jako první domácí operátor společnost RadioMobil. Uživatelé sítě T-Mobile tak mají možnost stahování a ukládání her, ale i dalších aplikací dle vlastního výběru a nejsou omezeni nabídkou v menu mobilního telefonu. Aplikace založené na platformě Java jsou v současné době podporovány telefonem Siemens MT50.

Podporu technologie Java přináší svým zákazníkům jako první domácí operátor společnost RadioMobil. Uživatelé sítě T-Mobile tak mají možnost stahování a ukládání her, ale i dalších aplikací dle vlastního výběru a nejsou omezeni nabídkou v menu mobilního telefonu. Aplikace založené na platformě Java jsou v současné době podporovány telefonem Siemens MT50. Tento model, výrazně zaměřený na oblast zábavy, je první telefon určený v České republice výhradně pro zákazníky sítě T-Mobile.

"Hry na platformě Java jsou prvním krokem sítě T-Mobile ve využívání této technologie budoucnosti. Individuální nahrávání vlastních aplikací do mobilního telefonu vytváří zcela nové možnosti využití mobilních telefonů, a to počínaje oblastí zábavy až po nejnáročnější firemní aplikace," říká Jiří Dvorjančanský, marketingový a obchodní ředitel společnosti RadioMobil.

Java, produkt společnosti Sun Microsystems, je otevřený programovací jazyk, který poskytuje univerzální platformu pro různorodé informační systémy. Je založen na filozofii, že tentýž software může být spuštěn na různých druzích počítačů, přístrojů a zařízení. Schopnost této technologie pracovat na jakémkoliv zařízení, které obsahuje počítačový čip, představuje široký potenciál jejího využití.

Aplikace vytvořené v jazyce Java lze spustit na jakémkoliv zařízení, nezávisle na zvoleném operačním systému, aniž by bylo nutné je přeprogramovat. Tyto aplikace mohou být navíc používány, i když je přístroj odpojen od sítě nebo mimo dosah signálu.

Hry programované v jazyce Java přinášejí zcela nový rozměr do mobilní zábavy. Výběr her tak již není omezen nabídkou v menu mobilního telefonu. Na ClickFun má uživatel možnost vybrat si hru podle svých představ, nahrát si ji do svého telefonu nebo poslat kamarádovi jako dárek.

Java hry si lze objednat prostřednictvím služby ClickWAP v sekci ClickFun. Po zvolení položky Java hry se zobrazí seznam nabízených her. Označením hry se objeví její ukázka v podobě obrázku a popis. Poté si lze hru nahrát do vlastního telefonu nebo poslat na číslo svého známého. Pro objednání hry na jiné telefonní číslo není potřeba vlastnit telefon podporující technologii Java.

Za stáhnutí jedné Java hry nyní zákazník zaplatí 30 Kč bez DPH (31,50 Kč s DPH). Cena za připojení přes WAP je účtována dle tarifu zákazníka. V současnosti jsou Java hry podporovány telefonem Siemens MT50.

Mobilní telefon Siemens MT50
Siemens MT50 je nejnovější v řadě mobilních telefonů, který T-Mobile nabízí svým zákazníkům jako jediný operátor. Model MT50 nabízí uživatelům především nový rozměr v oblasti zábavy. Novinkou je podpora technologie Java, která umožňuje stahování a ukládání her a také výměnu aplikací podle přání uživatele. Hry a jiné užitečné Java aplikace lze stahovat pomocí wapového prohlížeče. Snadný přístup na internet a WAP zajišťuje technologie GPRS. Telefon také podporuje zasílání zpráv ve formátu EMS, kdy text je možné doplnit o obrázky a zvonění.

 www.t-mobile.cz

Článek ze dne 12. června 2002 - středa