logo itpoint.cz

Tchajwanská pobřežní hlídka vybrala řešení TETRA společnosti Nokia pro své záchranné služby

Systém Nokia umožní pobřežní hlídce seznámit se s výhodami digitální technologie TETRA pro nouzovou komunikaci na pobřeží Tchaj-wanu, což přispěje ke zlepšení ochrany veřejnosti na moři. Jedná se o první nasazení digitálního mobilního rádiového systému TETRA na Tchaj-wanu, odávky zařízení by měly být zahájeny v září.

Tchajwanská Správa pobřežní hlídky (Coast Guard Administration, CGA) vybrala nejmodernější řešení TETRA společnosti Nokia jako platformu pro vyzkoušení budoucího systému profesionální mobilní rádiové komunikace. Jedná se o první nasazení digitálního mobilního rádiového systému TETRA na Tchaj-wanu.

Podle podmínek smlouvy podepsané mezi CGA a firmou Highpull Technology Co., Ltd., což je autorizovaný prodejce společnosti Nokia na Tchaj-wanu, dodá Nokia své řešení TETRA a Highpull bude dohlížet na jeho implementaci. Systém Nokia umožní pobřežní hlídce seznámit se s výhodami digitální technologie TETRA pro nouzovou komunikaci na pobřeží Tchaj-wanu, což přispěje ke zlepšení ochrany veřejnosti na moři.

Dodávky zařízení by měly být zahájeny v září.

Systém Nokia TETRA poskytne tchajwanské pobřežní hlídce lepší pokrytí a nové služby. Především Nokia a Highpull pro zkušební projekt zajistí snadno použitelnou automatickou lokalizaci vozidel, řešení dotazování dat a školení pro provoz systému.

"Toto nasazení pro CGA má rozhodující význam, neboť představí výhody systému TETRA jak pobřežní hlídce, tak tchajwanskému trhu jako celku," říká Topi Kinnunen, ředitel pro systémy profesionálního mobilního rádia ve společnosti Nokia Networks. "Jsme si jisti, že naše osvědčené, vysoce kvalitní a spolehlivé řešení TETRA dá CGA jasný obrázek o výhodách systému TETRA a přesvědčí je."

 www.nokia.cz

Článek ze dne 29. srpna 2002 - čtvrtek