logo itpoint.cz

Telefon Nokia 7650 se zabudovanou kamerou přichází

Nokia oznámila zahájení dodávek svého prvního telefonu se zabudovanou kamerou ve Finsku. Telefon Nokia 7650 s digitálním fotoaparátem, podporou multimediálních zpráv a plně barevným displejem zahajuje novou éru mobilní komunikace

Nokia oznámila zahájení dodávek svého prvního telefonu se zabudovanou kamerou ve Finsku. Telefon Nokia 7650 s digitálním fotoaparátem, podporou multimediálních zpráv (MMS) a plně barevným displejem zahajuje novou éru osobní mobilní komunikace.

"Mobilní zprávy jsou jedinečným úspěchem: v současné době je každý den odeslána miliarda textových zpráv, což představuje ohromný zdroj příjmů pro operátory po celém světě. Tento úspěch teď bude pokračovat se službami multimediálních zpráv, které dále rozšíří zážitky mobilních uživatelů při posílání zpráv," řekl Juha Putkiranta, senior viceprezident oddělení Imaging Business Unit společnosti Nokia Mobile Phones. "Nokia je pevným zastáncem technologie MMS a více než polovina všech nových telefonů, jež uvedeme příští rok, bude vybavena podporou MMS." Se zprávami MMS se pracuje velice podobně jako se zprávami SMS, ovšem s tím rozdílem, že umožňují uživatelům kombinovat zvukový, grafický, textový a obrazový obsah. Multimediální zprávy mohou být posílány na jiné telefony s podporou technologie MMS nebo na emailové adresy. Dosud Nokia oznámila šest telefonů podporujících MMS: Nokia 7650 a Nokia 3510 pro sítě GSM 900/1800, Nokia 7210 a Nokia 6610 pro sítě GSM 900/1800/1900, Nokia 6590 a Nokia 3590 pro sítě GSM 850/1900.

"Fotografování je nesmírně společenská záležitost. Věříme, že Nokia 7650 přinese spoustu zábavy širokému spektru uživatelů mobilních telefonů, kteří tak budou moci jednoduše sdělovat své pocity a důležité okamžiky," řekl Mats Wolontis, ředitel Nokia Mobile Phones, Finsko. "Společně s operátory a distributory také vidíme mobil Nokia 7650 jako výkonnou platformu pro profesionální uživatele. Poskytuje jim totiž všechny klíčové funkce, které potřebují, od emailu přes rychlé datové spojení až po synchronizaci informací." Mezi funkce telefonu Nokia 7650 pro práci s obrazem patří integrovaný digitální fotoaparát s rozlišením VGA, snímání a odesílání fotografií, fotoalbum na ukládání snímků a velký barevný displej s rozlišením 176x208 pixelů. Vyspělé grafické uživatelské rozhraní a joystick s ovládáním v pěti směrech dávají používání tohoto nového zařízení jednoduchost a rychlost. Nokia 7650 přináší také celou řadu funkcí pro profesionální potřeby v prostředí sítí EGSM 900/1800. Patří mezi ně připojení technologiemi GPRS a HSCSD, WAP, bezdrátová konektivita protokolem Bluetooth a infračerveným portem, podpora emailu a jazyka MIDP Java. Hlasitý reproduktor a hlasové vytáčení zvyšují pohodlí, když je člověk v pohybu. Operační systém Symbian umožňuje jednotlivcům i velkým podnikům přizpůsobit si telefon podle jejich potřeb.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 31. července 2002 - středa