logo itpoint.cz

Telenor byl zařazen mezi 15 nejvýznamnějších světových firem v oblasti informačních technologií

Telenor se výrazným způsobem prosadil v žebříčku TOP 100 vedoucích světových firem z oblasti IT, který každý rok sestavuje ekonomický magazín Business Week. V konkurenci nejvýznamnějších světových firem se Telenor umístil na 15. místě.

Společnost Telenor se výrazným způsobem prosadila v žebříčku TOP 100 vedoucích světových firem z oblasti IT, který každý rok sestavuje ekonomický magazín Business Week. V konkurenci nejvýznamnějších světových firem se Telenor umístil na 15. místě.

Business Week o společnosti Telenor uvedl, že společnost snížila náklady, zvýšila prodej a že se jedná o nejsilnějšího hráče na trhu bezdrátových technologií ve Skandinávii.

Telenor, švýcarská firma Logitech International a ruská společnost Mobile Telesystems jsou jediné evropské společnosti, které byly časopisem Business Week zařazeny mezi 30 nejvýznamnějších společností z oblasti IT na světě. Logitech International se přitom umístil na 14. místě, Mobile Telesystems pak na 19. místě.

"Výsledky ankety nás velmi mile překvapily a jsou pro nás důkazem toho, že máme portfolio společností a okruh aktivit, které vykazující poměrně vysoký růst. Díky tomu jsme schopni udržet hodnotu akcií na vysoké úrovni," uvedl Tom Lindberg, Country Manager společnosti Telenor pro Českou republiku. "Věřím, že výsledky ankety časopisu Business Week zároveň přispějí k dalšímu rozvoji naší společnosti," dodal.

Podle Toma Lindberga mají výsledky žebříčku firem pro trh informačních technologií velký význam. "Umístění na jedné z předních pozic v žebříčku firem z oblasti IT nám pomůže při prosazování našich záměrů a podpoří image naší společnosti jako dynamického a spolehlivého partnera," řekl Lindberg.

V anketě TOP 100 vedoucích světových firem z oblasti IT se dále umístily například společnost Nokia (54. místo) TDC (84. místo) a Telia (132. místo).

Americký magazín BusinessWeek v rámci ankety TOP 100 světových IT firem hodnotil nejen společnosti z USA, ale na základě doporučení svých regionálních zastoupení také přední společnosti z dalších kontinentů. Žebříček firem je sestavován na základě příjmů, návratnosti investic, hodnoty akcií a hospodářských výsledků jednotlivých společností. Z hodnocení byly vyloučeny národní telefonní společnosti, které mají na svých domácích trzích monopolní nebo téměř monopolní postavení.

Kompletní žebříček je k dispozici na adrese http://www.businessweek.com/pdfs/2002/0225-it100.pdf

 www.telenor.cz

Článek ze dne 26. června 2002 - středa