logo itpoint.cz

Telenor je generálním partnerem světové premiéry opery Circus Terra ve Státní opeře v Praze

Jedná se o unikátní projekt v rámci festivalu Pražské jaro - koprodukce Státní opery Praha a Norské opery. Bude to první premiéra norské opery hrané v norštině mimo území Norského království.

Společnost Telenor je generálním partnerem světové premiéry norské opery Circus Terra, uváděné v rámci festivalu Pražské jaro. Jedná se o unikátní projekt koprodukce Státní opery Praha a Norské opery a o první premiéru norské opery hranou v norštině mimo území Norského království.

V rámci festivalu Pražské jaro bude ve Státní opeře Praha 16. května 2002 ve spolupráci s Norskou operou poprvé představena opera Circus Terra současného hudebního skladatele Trygve Madsena. Generálním partnerem světové premiéry této opery je telekomunikační společnost Telenor.

"Společnost Telenor podporuje kulturu dlouhodobě, a proto se rozhodla spolupracovat při premiéře opery Circus Terra hrané ve Státní opeře v Praze. Považujeme ji totiž za unikátní projekt spolupráce mezi Českou republikou a Norskem," uvedl Tom Lindberg, Country Manager společnosti Telenor v České republice. "Naše rozhodnutí ovšem nebylo podmíněno jen tím, že se jedná o norskou operu. Naší společnosti je blízké i téma, kterým se toto satirické hudební dílo skladatele Trygve Madsena zabývá - téma poznání a svobody v kontrastu k vězení a spoutanosti omezeným řádem i otevřenost a odpovědnost za utváření nové budocnosti na základě vlastního rozhodování je naší společnosti blízké.

Samotný obsah této opery tedy byl jedním z důvodů, který přispěl k tomu, že jsme se rozhodli stát se generálním sponzorem této události," doplnil.

Opera bude předvedena v norštině norskými sólisty a českými hudebníky, Státní opera v Praze vedle orchestru a sboru ponese odpovědnost i za inscenační tým, scénu a kostýmy. Po premiéře 16. května 2002 bude uvedena v Praze v dalších dvou představeních. Poté bude celá produkce převezena do Norska, kde se na podzim roku 2002 v hlavním městě Oslo uskuteční norská premiéra.

 www.telenor.cz

Článek ze dne 14. května 2002 - úterý