logo itpoint.cz

Telenor Networks nabízí telekomunikačním operátorům expresní pomoc při řešení připojení zákazníků postižených záplavami

Síť Telenoru nebyla prakticky zasažena záplavami a v lokalitách, kde jsou přerušeny dodávky elektrického proudu, je napájena pomocí diesel-agregátů, které jsou průběžně doplňovány palivem. Telenor je připraven pro zákazníky, kteří jsou v současné době díky záplavám bez telefonního či internetového spojení, zřídit alternativní připojení prostřednictvím své bezdrátové technologie, a to během jednoho dne.

Přední provozovatel pevné bezdrátové sítě (FWA) v licencovaném pásmu 26 GHz v České republice, společnost Telenor Networks, nabízí pomoc telekomunikačním operátorům a poskytovatelům internetového připojení, kteří se snaží v co nejkratším čase připojit své zákazníky, u nichž došlo v důsledku povodní k narušení kabelového spojení.

Síť společnosti Telenor Networks prakticky nebyla zasažena záplavami a v lokalitách, kde jsou přerušeny dodávky elektrického proudu, je napájena pomocí diesel-agregátů, které jsou průběžně doplňovány palivem. Společnost Telenor Networks je tak připravena pro zákazníky, kteří jsou v současné době díky záplavám bez telefonního či internetového spojení, zřídit alternativní připojení prostřednictvím své bezdrátové technologie, a to během jednoho dne.

Bezdrátové připojení společnosti Telenor Networks realizované prostřednictvím FWA sítě v licencovaném pásmu 26 GHz je k dispozici ve 14 českých a moravských městech (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Ústí n. Labem, Liberec, Pardubice, Jablonec n. Nisou, Mladá Boleslav, Zlín, Olomouc, Jihlava). Jedná se o plnohodnotnou alternativu kabelového připojení, jejímž prostřednictvím mohou telekomunikační operátoři poskytovat jak datové, tak telefonní služby typu EURO ISDN či VoIP.

 www.telenor.cz

Článek ze dne 20. srpna 2002 - úterý