logo itpoint.cz

Telenor završil akvizici Comsat Mobile Communications společnosti Lockheed Martin

Norská společnost Telenor dokončila akvizici firmy COMSAT Mobile Communications (CMC), součásti společnosti Lockheed Martin. Konečná prodejní cena se upraví v souladu s uzavřenou kupní smlouvou.

Norská společnost Telenor dokončila akvizici firmy COMSAT Mobile Communications (CMC), součásti společnosti Lockheed Martin. Konečná prodejní cena se upraví v souladu s uzavřenou kupní smlouvou.

Souběžně s touto akvizicí probíhá ve společnosti Telenor reorganizace v oblasti mobilních satelitních aktivit firmy, které budou sloučeny do obchodní divize pod novým názvem Telenor Satellite Services. Společnost bude patřit k největším operátorům mobilních satelitních sítí na světě. COMSAT Mobile se stane americkou pobočkou Telenoru a ponese název Telenor Satellite Services,Inc.

Společnost COMSAT Mobile, jejíž roční tržby přesahují 100 milionů dolarů, nabízí globální komunikační řešení vhodná pro námořní, vzdušnou a pozemní mobilní komunikaci a satelitní přenosy dat, hlasu, obrazu a faxových a dálnopisných zpráv. Završením této transakce přecházejí veškeré aktivity společnosti CMC včetně všech zaměstnanců a obou pozemních stanic – Southbury v Connecticutu a Santa Paula v Kalifornii – pod Telenor. Společnost Telenor navíc již v září 2000 zakoupila od firmy Lockheed Martin část akcií společnosti Inmarsat a stala se tak největším podílníkem v Inmarsat Ventures plc. s vkladem dosahujícím přípustného maxima 15 %.

Tore Hilde, viceprezident Telenor Satellite Services, řekl: "Spojení Telenoru a společnosti COMSAT Mobile bude výhodné pro zákazníky v oblasti mobilních satelitních služeb na celém světě. Kompletní a neustále rozšiřované portfolio skutečně integrovaných globálních služeb naleznou u jednoho poskytovatele . Akvizici navíc provedl Telenor tak, že nebyla narušena vysoká úroveň zákaznických služeb a podpory, jaké COMSAT Mobile poskytoval standardně a nepřetržitě - ve dne v noci - po celém světě."

O společnosti Lockheed Martin

Lockheed Martin je globální společnost zaměřená na výzkum, návrh, vývoj, výrobu a integraci vyspělých technologických systémů, produktů a služeb. Jádrem činnosti firmy jsou systémová integrace, technologické služby a služby pro letectví a kosmonautiku.

 http://www.telenornetworks.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 16. ledna 2002 - středa