logo itpoint.cz

TietoEnator nabývá 51 % společnosti Sykora s vynikající evropskou zkušeností v telekomunikační oblasti IT

TietoEnator posiluje svou pozici jednoho z hlavních poskytovatelů IT služeb v oblasti telekomunikací v Evropě koupí 51 % akcií společností Sykora Group.

TietoEnator posiluje svou pozici jednoho z hlavních poskytovatelů IT služeb v oblasti telekomunikací v Evropě koupí 51 % akcií společností Sykora Group.

Transakce zahrnuje také smlouvu, na základě níž získá TietoEnator v budoucnu 100 % společnosti. Sykora se zaměřuje na síťová data a systémy podpory provozu telekomunikačních a distribučních sítí a má sídla v 7 evropských zemích. Společnost zaměstnává 125 osob a její roční obrat činí okolo 5 milionu EUR.

Telekomunikace jsou jednou z hlavních oblastí TietoEnator se zaměřením na globální úroveň. Spojením sil se Sykorou, již etablovanou společností se specializovanými dovednostmi v telekomunikační sféře IT, dosáhne TietoEnator vynikající základní platformy pro další růst v oblasti uživatelského přizpůsobení na evropském poli.

"Sykora je mezinárodní společností s vynikajícími zkušenostmi v oblasti dodávky řešení. Výborné zákaznické vztahy učinili ze Sykora Group ideální platformu pro růst TietoEnator, jež expanduje na evropský telekomunikační trh", říká Pentti Heikkinen, obchodní ředitel pro telekomunikace a media v TietoEnator.

Obchodní model s TietoEnator jako spoluvlastníka zachová naší plnou oddanost zákazníkovi, spolehlivost a technologickou tvořivost, s nimiž byla obchodní značka Sykora 16 let spojována. Podpora ze strany TietoEnator nám umožní dodávat naše vysoce kvalitní služby v rámci velkých projektů telekomunikačním provozovatelům v západní a střední Evropě a to je důvod pro tento růst" řekl Thomas Sykora, výkonný ředitel Sykora GmbH.

Ústředí Sykora sídlí v německém Buehlu a v České republice je společnost silně zastoupená v Ostravě a Praze. Další sídla společnosti jsou na Slovensku, Polsku, Velké Británii, Belgii a Kazachstánu. Hlavními zákazníky jsou telekomunikační provozovatelé jak ze západní tak východní Evropy.

Smlouva mezi TietoEnator a Sykorou je předmětem schválení českého úřadu pro hospodářskou soutěž.

Pro více informací prosím kontaktujte :

S více než 125 zaměstnanci v sedmi evropských je SYKORA Group specialistou na dodávku IT služeb evropským telekomunikačním a distribučním společnostem oblasti systémů evidence sítě a systémů na podporu provozu.

S téměř 12 tisíci zaměstnanci a ročním obratem 1,1 miliardy EUR je TietoEnator jedním z hlavních evropských poskytovatelů vysoce kvalitních zákaznických služeb. TietoEnator se specializuje na poradenství, vytváření počítačových systémů a poskytování služeb ze vzdálených míst pro obchodní operace zákazníků v oblasti digitalizace. Služby skupiny jsou založeny na kombinaci vysoce specializované expertízy a nejnovějších informačních technologiích.

 www.sykora.cz
www.tietoenator.com

Článek ze dne 28. června 2002 - pátek