logo itpoint.cz

Tiscali bude chránit děti před nevhodným obsahem internetu

Software (volně ke stažení od 22.3. 2002) umožní rodičům určit, jaký druh stránek by měl být přístupný jejich dětem. Filtr pracuje prostřednictvím browseru, a v závislosti na parametrech nastavených rodiči, povoluje či zakazuje přístup k webovým stránkám, které se uživatel snaží otevřít.

Tiscali - přední celoevropská internetová společnost - oznámila svůj úmysl spolupracovat se Společností pro značení obsahu internetových stránek (ICRA), což je plně v souladu s jejím rozhodnutím přispět k ochraně dětí před nevhodnými obsahem přístupným na internetu.

Dva hlavní cíle ICRA zahrnují závazek ochránit děti před potenciálně škodlivým on-line materiálem, ale současně chránit svobodu slova na internetu. Jako součást svého závazku Tiscali provede označení webových stránek na svém portálu pomocí speciálního systému kódování a bude se podílet i na propagaci softwaru a filtrů ICRA mezi svými uživateli.

Z tohoto důvodu se tento systém stane i součástí browseru Tiscali. Společnost Tiscali začne se značením webových stránek okamžitě tak, aby jej bylo možno dokončit v co nejkratším možném čase. Jean Michel Soulier, zástupce generálního ředitele Tiscali France, který je zodpovědný za uskutečněný projektu v rámci společnosti Tiscali International, k tomu poznamenal : "Tím, že budeme dodržovat systém navržený ICRA, vyšleme světu důležité poselství. Věříme, že je naší zodpovědností a povinností napomoci vytvoření prostředí důvěry na internetu. Filtr vyvinutý ICRA je bezesporu nejlepším produktem svého druhu na trhu a jeho aplikace je také nejsnazší, čímž sledujeme i náš cíl maximálně zjednodušit nternet našim zákazníkům."

Připojením se do systému ICRA převezme Tiscali již zavedené způsoby značení stránek rozličného obsahu. Podle těchto kritérií je obsah webových stránek klasifikován na základě obsahu sexu, násilí, obscénnosti, propagace alkoholu, tabákových výrobků, drog, gamblerství nebo zbraní, včetně moderovaných i nemoderovaných chat místností.

Tiscali se připravuje na on-line a off-line distribuci filtrů ICRA svým klientům, a to zcela zdarma, přičemž později je učiní součástí své nabídky. Tento software umožní rodičům určit, jaký druh stránek by měl být přístupný jejich dětem. Filtr pracuje prostřednictvím browseru, a v závislosti na parametrech nastavených rodiči, povoluje či zakazuje přístup k webovým stránkám, které se uživatel snaží otevřít. Software umožňující rodičům tuto kontrolu je možno stáhnout zdarma na adrese www.tiscali.com počínaje 22. březnem, a také ze stránky www.icra.org , kde je k dispozici v angličtině nebo němčině, přičemž do budoucna se počítá s jeho rozšířením na všechny jazykové verze.

 www.tiscali.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 22. března 2002 - pátek