logo itpoint.cz

Tiscali má nového obchodního ředitele

Tiscali, vedoucí internetová společnost v České republice, jmenovala Jiřího Pavlíka na pozici obchodního ředitele. Pavlík vstupuje do Tiscali poté, co pracoval jako viceprezident pro prodej pro společnost Slovenské Telekomunikace. Předtím tři roky působil jako ředitel pro obchod a distribuci u společnosti Aliatel a.s. a šest let jako manažer pro nepřímý prodej pro společnost Digital Equipment s.r.o./Compaq.

Pavlík, 52 let, bude zodpovědný za řízení rozsáhlého portfolia internetových služeb Tiscali pro firemní klientelu, zahrnující konektivitu, web hosting, server housing, audio/video streaming, e-commerce řešení a tvorbu a správu virtuálních privátních sítí. Navíc bude dohlížet na prodej komerčních služeb společnosti Tiscali CD-Telekomunikace, která disponuje 2200 km optických sítí, včetně sítí z nenasvícených vláken, a poskytuje pronájem linek, nastavování vlnových délek, řízené širokopásmové služby, přenos dat a hlasu, služby IP VPN a mezinárodní konektivitu.

 Jiří Pavlík Pavlík vstupuje do Tiscali poté, co pracoval jako viceprezident pro prodej pro společnost Slovenské Telekomunikace. Předtím tři roky působil jako ředitel pro obchod a distribuci u společnosti Aliatel a.s. a šest let jako manažer pro nepřímý prodej pro společnost Digital Equipment s.r.o./Compaq.

Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě, obor systémové inženýrství. Po ukončení studia nastoupil jako programátor do železáren Nová huť Ostrava a později pracoval pro železárny v Třinci jako programový analytik, následně pak pět let jako vedoucí oddělení informačních technologií Výzkumného ústavu hutnictví železa. Účastnil se vývoje, systémových testů a implementace systému pro řízení výroby kyslíkové konvertorové ocelárny. Na projektu pracoval dva roky ve Švédsku pod vedením společnosti ABB - divize hutní výroby.

"Jsme rádi, že ve svých řadách můžeme přivítat Jiřího Pavlíka, aby vedl naše rostoucí obchodní oddělení", řekl Naveed Gill, generální ředitel společnosti. "Jeho velké zkušenosti z oblasti informačních technologií a prodeje jsou v českém telekomunikačním sektoru vzácnou komoditou. Jeho znalosti z oblasti průmyslových IT aplikací budou zvlášť hodnotné na trhu, kde sektor průmyslu zůstal životně důležitou součástí národní ekonomiky a pro nějž je rychlý rozvoj jeho IT infrastruktury zásadní oblastí, do které je třeba investovat."

Pavlík je ženatý a je otcem tří dcer. Mezi jeho koníčky patří tenis, lyžování a turistika.

 www.tiscali.cz

Článek ze dne 3. května 2002 - pátek