logo itpoint.cz

Tiscali spouští Tiscali International Network

Síť Tiscali International Network vznikla hlavně díky spolupráci Nets a Tiscali IP Global Network, projekt je součástí integrace a zvyšování efektivity u všech společností v rámci skupiny Tiscali.

Tiscali, evropská internetová společnost oznámila koncem minulého týdne spuštění Tiscali International Network. Síť Tiscali International Network vznikla hlavně díky spolupráci Nets a Tiscali IP Global Network, projekt je součástí integrace a zvyšování efektivity u všech společností v rámci skupiny Tiscali. Tiscali International Network BV je dceřinnou společností Tiscali S.p.A zaměřující se na poskytování přenosových kapacit a dodávky IP řešení na klíč dceřinným společnostem Tiscali, provozovatelům sítí, poskytovatelům síťových služeb i velkým korporacím.

Vlastní páteřní síť představuje velkou konkurenční výhodu a její vybudování bylo cílem Tiscali již od začátku existence společnosti. Tiscali International Network dále potvrzuje strategický význam takové sítě pro evropské aktivity společnosti Tiscali.

Síť Tiscali tvoří více než 12 000 km dálkových optických kabelů využívajících nejnovější technologii DWDM, pokrývá více než 40 velkých evropských měst a spojuje všechny hlavní uzly v rámci šesti metropolitních sítí. Vrstva Tiscali IP nad evropskou sítí DWDM Tiscali je jednou z nejrozsáhlejších sítí na světě (z České republiky vede na západní pobřeží Spojených států, z Norska do Itálie a Španělska). Díky přenosové rychlosti 2,5 Gb/s ve všech svých částech a více jak 320 peeringovým smlouvám s dalšími významnými provozovateli sítí a poskytovateli internetových a telekomunikačních služeb patří rovněž k sítím s největší kapacitou a konektivitou v Evropě. Plná kontrola nad sítí spolu s jejím rozsahem, dostupností, vysokým výkonem a konektivitou poskytuje společnosti Tiscali i dalším náročným zákazníkům služby s potřebnou kvalitou a spolehlivostí.

"Tiscali International Network má velký strategický význam pro naše národní i mezinárodní aktivity," uvedl Paolo Susnik, mezinárodní technický ředitel Tiscali a předseda představenstva Tiscali International Network. "Vlastnictví rozsáhlé sítě využívající nejmodernější technologie je pro nás velkou konkurenční výhodou, neboť máme plnou kontrolu nad kvalitou spojení a můžeme pracovat s výrazně nižšími náklady."

"Fúze Nets a Tiscali IP Global Network umožní podstatně ekonomičtější provádění jednotlivých činností a efektivnější využití zdrojů i financí," řekl Laurent Grimaldi, ředitel Tiscali International Network. "Společnost Tiscali bude díky tomu moci nabízet kvalitnější a komplexnější portfolio služeb."

 www.tiscali.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 25. března 2002 - pondělí