logo itpoint.cz

U T-Mobilu rozšířili dosah GPRS v roamingu

Služba GPRS roaming je pro zákazníky T-Mobile dostupná v sítích osmi operátorů

Počet zemí pro využívání služeb sítě T-Mobile rozšiřuje společnost RadioMobil. Všech výhod služby T-Mobile GPRS mohou tarifní zákazníci využívat nově v Itálii v síti TIM a ode dneška také v polské mobilní síti Era; přenos dat pomocí GPRS je tak v současné době zákazníkům k dispozici již v sítích osmi operátorů sedmi zemí světa. Služba Twist Roaming s přímým voláním je pro uživatele předplacené karty Twist dostupná nově ve Španělsku a od zítřka také v Řecku; bez nutnosti zpětného volání tak lze volat již ve čtrnácti sítích dvanácti zemí světa.

"Chceme, aby naši zákazníci měli s mobilním telefonem na cestách do zahraničí stejné pohodlí jako v naší síti. Dosud tak jako jediný domácí operátor nabízíme službu Twist Roaming s přímým voláním a skutečně profesionální roaming s technologií GPRS. Počet roamingových partnerů, v jejichž sítích bude možné naše služby využívat, bude přitom v blízké době i nadále narůstat", říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

GPRS roaming

Pro používání GPRS v zahraničí nemusí uživatel nic nastavovat ani měnit. Službu tak používá stejným způsobem jako v domácím prostředí. Velkou výhodou pro zákazníka je rovněž jednoduché účtování – za používání služby GPRS roaming zaplatí cenu dle jednotného tarifu platného pro všechny níže uvedené země a operátory.

Přehled zemí/sítí, v nichž lze využívat službu GPRS roaming

Země

Název sítě

Německo

T-Mobile DE

Rakousko

T-Mobile AT (Max.Mobil)

Velká Británie

T-Mobile UK (One2One)

USA

T-Mobile US (VoiceStream)

Finsko

Sonera

Velká Británie

BT Cellnet

Itálie

TIM

Polsko

Era

Ceník služby GPRS roaming

 

Cena (bez DPH)

Zúčtovací jednotka

Přístup k WAPu

1,40 Kč / 1 kB

20 kB

Přístup k internetu, intranetu

0,21 Kč / 1 kB

250 kB

Denní poplatek

17,50 Kč / den *

 

* V rámci speciální nabídky má zákazník až do konce roku 2002 možnost používat službu GPRS roaming, aniž by mu byl účtován denní paušál. Zaplatí tak pouze částku odpovídající objemu přenesených dat.

Bližší informace o službě GPRS roaming lze nalézt na www.t-mobile.cz

Článek ze dne 12. července 2002 - pátek