logo itpoint.cz

Ukrajina se také dočká multimediálních zpráv

Nokia dodá řešení MMS společnosti Ukrainian Mobile Communications. U nás již tyto služby spustili všichni operátoří kromě Oskara. Zpočátku je služba k dispozici pro vybrané zákazníky UMC a začátkem roku 2003 začne být k dispozici pro širší veřejnost.

Prvním přenosem multimediální zprávy v Kyjevě společnosti Nokia a Ukrainian Mobile Communications (UMC) jako první na ukrajinském trhu spustily službu multimediálních zpráv (MMS), založenou na úplném řešení společnosti Nokia. Zpočátku je služba k dispozici pro vybrané zákazníky UMC a začátkem roku 2003 začne být k dispozici pro širší veřejnost. Společnost UMC uskutečnila 1. listopadu 2002 první veřejný přenos multimediální zprávy na Ukrajině.

Díky řešení společnosti Nokia bude víc než 1,5 miliónu zákazníků UMC moci vytvářet vlastní multimediální zprávy, tvořené osobními fotografiemi, obrázky, zvukovými nahrávkami a textem, a posílat je na jiné mobily nebo e-mailové adresy. Kromě toho bude operátor nabízet široký výběr multimediálních informačních kanálů z oblasti sportu, zábavy, bulváru, zpravodajství, cestování a počasí. Nokia patří mezi společnosti s nejrozsáhlejšími zkušenostmi s technologií MMS. Zatím má zhruba 40 zákazníků a stále roste počet spuštěných systémů, které pro zákazníky mobilních sítí dělají z multimediálních zpráv realitu.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 7. listopadu 2002 - čtvrtek