logo itpoint.cz

Úpravy pobočkových telefonních ústředen ve spojitosti s nastávajícím přečíslováním

Přečíslování ovlivní funkcionalitu některých koncových telekomunikačních zařízení, mezi něž patří i pobočkové ústředny (PBX). Český Telecom informuje o jeho dopadech na rozhraní DSS1 tzn. u PBX připojených k veřejné telefonní síti Českého Telecomu prostřednictvím přípojek ISDN.

Vážení kolegové, obchodní partneři,

jak jistě víte, v noci z 21. na 22. září 2002 dojde v České republice k přečíslování telefonních stanic a přípojek euroISDN všech českých operátorů.

Připravovaná změna telefonních čísel, kterou Český Telecom a ostatní operátoři provedou na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, má dva hlavní důvody.

  1. potřeba uvolnit vybrané číselné řady pro další konkurenční operátory, kteří začali na trhu působit po liberalizaci telekomunikačních služeb v lednu roku 2001
  2. nutnost harmonizace českého číslovacího plánu se systémem Evropské unie

Přečíslování však nepříznivě ovlivní funkcionalitu některých koncových telekomunikačních zařízení, mezi něž patří i pobočkové ústředny (PBX). Tímto si Vás dovolujeme oslovit jako výrobce nebo servisní organizace PBX a v přiložených odkazech na dokumenty Vás informovat o dopadech na rozhraní DSS1 tzn. u PBX připojených k veřejné telef. síti Českého Telecomu (ČTc) prostřednictvím přípojek ISDN.

Dále je zde popsán možný způsob nastavení příslušných parametrů tak, aby byly podporovány i po přečíslování.

Jelikož při kontrole nastavení parametrů na tomto rozhraní je nutná spolupráce mezi servisními organizacemi a ČTc je níže popsán i způsob komunikace a kontaktní místa.

Zároveň Vás tímto žádáme v případě, pokud jako servisní organizace máte svoji klientelu zákazníků - uživatelů PBX o zahájení kontrol nastavení příslušných parametrů dle níže uvedených doporučení a ve spolupráci s naší firmou v dostatečném předstihu. Konfigurační pracoviště ČTc mají omezenou kapacitu a není možné ponechat tuto aktivitu na poslední dva měsíce před přečíslováním, tzn. lze zahájit tyto činnosti okamžitě.

Děkujeme za pochopení a věřím, že společnými silami se podaří minimalizovat problémy v oblasti dopadů na PBX na minimum.

Přílohy :

 www.telecom.cz

Článek ze dne 28. srpna 2002 - středa