logo itpoint.cz

Ušetřené peníze za pojistku Jaromíra Jágra věnuje Eurotel na charitativní účely

Hlavní sponzor České hokejové reprezentace reaguje na spekulace v tisku. V případě, že Eurotel získá zpět finanční prostředky poskytnuté na pojištění Jaromíra Jágra, je společnost připravena věnovat celou částku, původně určenou k těmto účelům, na charitativní účely.

Praha 2. května 2002 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., jako hlavní sponzor České hokejové reprezentace na Mistrovství světa v ledním hokeji ve Švédsku, reaguje na spekulace, které se objevily v tisku, ohledně vrácení částky za pojištění Jaromíra Jágra.

Při nedávném internetovém chatu Jaromír Jágr prohlásil, že si sám zaplatí částku 165 tisíc USD za pojištění, které mu umožní hrát na Mistrovství světa v ledním hokeji, a které z podstatné části zaplatila společnost Eurotel. Jaromír Jágr chce vrátit peníze Českému svazu ledního hokeje (ČSLH) a dohodnout se na platbě svého pojištění z Washingtonem Capitals.

"Velice nás těší, že jsme mohli přispět k zařazení nejlepšího hráče planety do sestavy národního mužstva na Mistrovství světa v ledním hokeji," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "Ihned poté, co jsme se dozvěděli, že Jaromír Jágr má potíže s uhrazením pojistky, jsme nabídli pomoc, a většinu částky pojistného uhradili."

ČSLH potvrdil Eurotelu, že Jaromír Jágr má snahu opatřit si finanční prostředky na své pojištění jinde než u sponzorů České hokejové reprezentace. V tuto chvíli však stále hraje a může hrát díky pojistce, kterou předtím uhradil Eurotel ve spolupráci s Českou pojišťovnou. Eurotel nadále zůstává hlavním garantem účasti Jaromíra Jágra na Mistrovství světa v ledním hokeji.

V případě, že Eurotel získá zpět finanční prostředky poskytnuté na pojištění Jaromíra Jágra, jsme připraveni věnovat celou částku, původně určenou k těmto účelům, na charitativní účely," vysvětluje Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel.

"Po vrácení peněz dva miliony korun poskytneme nadaci Pomozte dětem, zbytek částky, tedy přibližně 1,5 milionu korun, bude věnováno dětskému charitativnímu programu, který oznámíme přibližně za měsíc," dodává.

 www.eurotel.cz

Článek ze dne 2. května 2002 - čtvrtek