logo itpoint.cz

V Praze byl slavnostně položen základní kámen nové budovy T-Mobile

Nová budova T-Mobile vyroste v Praze 4 - Roztylech do konce roku 2003 a bude v ČR největší administrativní budovou určenou pro jednu společnost. Ve třech podzemních a sedmi nadzemních podlažích s celkovou plochou 51 000 m2 bude mít budova kapacitu až 1700 pracovních míst.

Úterním položením základního kamene generální ředitel společnosti RadioMobil Roland Mahler a předseda představenstva společnosti Sekyra Group Dr. Luděk Sekyra slavnostně zahájili výstavbu nové budovy T-Mobile v Praze-Roztylech. Ta bude v rámci České republiky největší administrativní budovou určenou pro jednu společnost. Nová budova, jejíž výstavba bude ukončena do prosince 2003, bude mít kapacitu 1700 pracovních míst.

"RadioMobil považuje své zaměstnance za stejně důležitou cílovou skupinu jako své zákazníky. Stejná pozornost je proto věnována jak péči o zákazníky, tak péči o zaměstnance a vytváření odpovídajících pracovních podmínek. Nové sídlo naší společnosti bylo navrženo tak, aby svým vnějším vzhledem i vnitřním vybavením plně respektovalo nejnovější trendy ve výstavbě administrativních budov. Bude tak patřit mezi nejmodernější administrativní centra v České republice," říká Roland Mahler, generální ředitel společnosti RadioMobil.

Základní informace o budově

 nová budova T- Mobile / Praha 4 - Roztyly Budovu o celkové podlahové ploše 51 000 m2 ve třech podzemních a sedmi nadzemních podlažích projektoval Ing. arch. Lubomír Zeman. Celková délka budovy bude 138 m, šířka nadzemní části 50 m, podzemní část je široká 56 m.

Fasáda budovy bude kombinací celoskleněné fasády a pásových oken s parapety obloženými hliníkovými nebo keramickými panely. Na pohledově exponované fasádě budou umístěny velkoplošné otáčivé lamely, které jednak zmírní negativní vlivy automobilové dopravy a jednak mohou být využity pro marketingové účely.

Partnery výstavby jsou společnosti Sekyra Group, s.r.o., a L.Z. Atelier, s.r.o. Vlastníkem budovy bude společnost Sekyra Group a RadioMobil bude mít novou budovu v užívání formou dlouhodobého pronájmu.

 www.t-mobile.cz

Článek ze dne 26. června 2002 - středa