logo itpoint.cz

V roce 2001 se pro Eurotel rozhodlo více než 1 milión nových zákazníků

Společnost Eurotel ukončila rok 2001 s 3 238 369 aktivními zákazníky, kteří uskutečnili svůj první hovor. Během roku 2001 získal Eurotel více než 1 067 000 nových zákazníků.

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., ukončila rok 2001 s 3 238 369 aktivními zákazníky, kteří uskutečnili svůj první hovor. Během roku 2001 získal Eurotel více než 1 067 000 nových zákazníků.

Eurotel počítá jako aktivní zákazníky všechny smluvní zákazníky s platnou smlouvou a všechny aktivní zákazníky předplacených služeb Go, kteří provedli první odchozí hovor nebo si poprvé dobili svou Go kartu. V segmentu předplacených služeb Go každý zákazník, který si nenabil Go kartu po dobu 18 měsíců a nepoužil telefon po dobu 3 měsíců, není počítán do celkového počtu aktivních zákazníků.

"Jako v několika předchozích letech se naše Go sady staly nejpopulárnějším vánočním dárkem," prohlásil Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "I přes obrovský nárůst počtu zákazníků v předvánočním období naše síť, díky pokračujícím masivním investicím do pokrytí a kapacity, prošla zatěžkávací zkouškou přelomu roku bez problémů," dodává.

Noc na přelomu tisíciletí Dohledové centrum sítí Eurotelu zaznamenalo nejvíce hovorů a nejvíce SMS zpráv v historii společnosti. Během 2 hodin na přelomu roku, od 23:00 hod silvestrovské noci do 1:00 hod na Nový rok Eurotel spojil téměř 1,5 miliónů hovorů. Navíc Eurotel doručil o Silvestru a na Nový rok více SMS zpráv než kdykoli předtím za stejnou dobu. SMS centra společnosti Eurotel zaznamenala za tyto dva dny rekordních 21 milión doručených krátkých textových zpráv.

I přes vánoční obrovské zatížení všech systémů a celé sítě společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., nezaznamenal Eurotel žádné technické problémy.

"Během letošního Štědrého dne prošlo přes SMS centrum naší společnosti více než 15 milionů SMS, což je třikrát více než v běžný pracovní den," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel. "Ve chvílích nejsilnějšího provozu (okolo 11 hodiny dopoledne) se odeslalo více než 54 000 SMS za 1 min, což je historicky největší množství textových zpráv," dodává.

Největší podíl na vysokém SMS provozu tvořily vánoční přání, část zpráv tvořily první SMS těch, kteří mobil nalezli pod stromečkem. Hlavně vánoční Go sady patřily k letošním nejpopulárnějším dárkům. Nápor tak zaznamenal i aktivační systém společnosti Eurotel, když se do sítě během 24. a 25. prosince přihlásilo poprvé více než 70 tisíc nových zákazníků. Přitom naprostá většina nových uživatelů se připojí do sítě okamžitě po nákupu předvánoční sady a jen menšina si poprvé zavolá až během vánočních svátků.

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 3. ledna 2002 - čtvrtek