logo itpoint.cz

Vídeňská Bank Austria si zvolila konvergované řešení Siemens HiPath 4000 na platformě IP

Rakouská pobočka Siemens Austria vybuduje celostátní komunikační síť finančního ústavu se zhruba 30 000 uživateli, založenou na konvergované architektuře Siemens bude tvořit více než 430 spojených systémů HiPath 4000.

Skupina Siemens Informace a komunikace - sítě (IC Networks) získala zakázku vídeňské společnosti Informations-Technologie Austria GmbH na dodávku a instalaci konvergované platformy HiPath 4000 pro vídeňskou banku Bank Austria-Creditanstalt. Rakouská pobočka Siemens Austria vybuduje celostátní komunikační síť finančního ústavu se zhruba 30 000 uživateli. Tuto komunikační síť založenou na konvergované architektuře Siemens bude tvořit více než 430 spojených systémů HiPath 4000. Rozhodujícími faktory pro udělení několikamilionové zakázky byla vysoká návratnost technologie HiPath, její výkon a modularita. Komunikační síť bude vybudována ve třech fázích a bude spuštěna do konce roku 2003.

Skupina Bank Austria-Creditanstalt si zvolila architekturu HiPath 4000, protože zaručuje rychlou návratnost investic. Mezi další faktory patří ochrana investic do stávající komunikační technologie a možnost kdykoli integrovat technologii IP do hlasové sítě s architekturou HiPath.

Poté, co si systém HiPath zvolila pro svou telekomunikační síť i mnichovská HypoVereinsbank, vytvoří nová instalace pro Bank Austria mezinárodní komunikační síť ve skupině HVB sestávající z 60 000 uživatelů. Velikost komunikační sítě je důkazem výjimečných vlastností architektury HiPath 4000 ve velkých podnicích. Zhruba 70 % společností v žebříčku Fortune 500 si již zvolilo některé z podnikových řešení společnosti Siemens.

Součástí instalace v Bank Austria-Creditanstalt budou telefony optiPoint 500 a bezšňůrové aparáty Gigaset 4000 Micro. Mezi mimořádně uživatelsky příjemné služby patří celopodnikový telefonní seznam na displeji všech telefonů. Vytvoření systému pro HiPath Xpressions Unified Messaging s 20 000 hlasovými schránkami zajistí bezpečnou a efektivní správu zpráv. Komunikační síť bude spravována a řízena centrálně prostřednictvím HiPath 4000 Manager.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem "Practical Convergence Today" v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje "ta pravá" cesta.

Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70% z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 14. června 2002 - pátek