logo itpoint.cz

Virtuální páteřní router a služba vytáčeného přístupu k podnikové VPN - to jsou aktuální novinky od Contactelu

Virtuální páteřní router je zatím ojedinělou službou na trhu, kterou nenabízí žádný jiný operátor. Výhodou je rychlejší přístup k internetu, efektivnější vzájemná komunikace poboček a snazší tvorba intranetu. Služba vytáčeného přístupu k podnikové VPN je určena především firmám, jejichž zaměstnanci často cestují a potřebují se k firemní síti připojovat z různých míst celé České republiky přes mobilní telefon nebo pevnou telefonní linku.

Contactel uvádí na trh dvě významné novinky v oblasti datových a internetových služeb - virtuální páteřní router a službu vytáčeného přístupu k podnikové VPN.

Virtuální páteřní router je zatím ojedinělou službou na trhu, kterou nenabízí žádný jiný operátor. Výhodou služby je rychlejší přístup k internetu, efektivnější vzájemná komunikace poboček a snazší tvorba intranetu. Pro zákazníka je toto řešení výhodné zejména proto, že potřebuje přístupový okruh o nižší kapacitě a méně výkonné koncové zařízení, čímž uspoří značnou část svých nákladů.

Přímá komunikace jednotlivých poboček přes virtuální páteřní router a jejich přímý přístup k internetu sníží zatížení centrály (viz přiložený obrázek). Virtuální páteřní router je nadstavbou stávajících služeb Contactelu - Flexi Frame, IP Private Net a Business Connect.

Druhou novinkou je služba vytáčeného přístupu k podnikové VPN (Dial up VPN). Služba je určena především firmám, jejichž zaměstnanci často cestují a potřebují se k firemní síti připojovat z různých míst celé České republiky přes mobilní telefon nebo pevnou telefonní linku. Uživatel se k firemní síti nepřipojuje přes internet, ale prostřednictvím dedikované sítě Contactelu, čímž je zajištěna maximální bezpečnost a ochrana dat a rovněž rychlost a dostupnost spojení. Zákazník sám specifikuje, kdo a kam může ve firemní síti přistupovat.

Podrobnější informace o obou novinkách získáte také na bezplatné telefonní lince 0800555657.

 www.contactel.cz

Článek ze dne 22. května 2002 - středa