logo itpoint.cz

Vláda o Telecomu nerozhodla, bude dál jednat se dvěma zájemci

Vláda bude jednat už jen s konsorciem Deutsche Bank, TDC a Blackstone Group a konsoriem Swisscomu s CVS Capital Partners a Spectrum Equity Partners. Oba zájemci musí předložit nové závazné nabídky do 26. dubna, přičemž vláda se jimi bude zabývat na svém zasedání 29. dubna.

Vláda nerozhodla o prodeji majoritního podílu v Českém Telecomu a o podmínkách bude dále jednat s dvěma zájemci. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl ministr financí Jiří Rusnok.

Vláda bude dále jednat s konsorciem Deutsche Bank, TDC a Blackstone Group a konsoriem Swisscomu s CVS Capital Partners a Spectrum Equity Partners. Oba zájemci musí předložit nové závazné nabídky do 26. dubna, přičemž vláda se jimi bude zabývat na svém zasedání 29. dubna. Neúspěšným uchazečem bylo finanční konsorcium Apax Partners, Doughty Hanson a Warburg Pincus.

Nabídku na koupi 51procentního podílu státu v Telecomu předložila tři konsorcia z původních osmi uchazečů.

Dva uchazeči nabídli podle Rusnoka cenu zhruba o pět až deset procent vyšší oproti tržní hodnotě akcií. "Prémie má být nad úrovní, která byla nyní nabídnuta," uvedl ministr. Tržní kapitalizace Telecomu je zhruba 108 miliard Kč, cena 51 procent státu plus desetiprocentní prémie by pak vycházela na zhruba 60 miliard korun.

Vláda bude preferovat prodej jak 51 procent státu, tak 27 procent akcií strategického partnera TelSource. Nadále trvá podmínka nabídky podané finančními investory spolu s telekomunikačními firmami. Kupní cena má být zaplacena jednorázově proti převodu akcií a nabízející bude muset dopředu prokázat, že prostředky disponuje.

ČTK

Článek ze dne 11. dubna 2002 - čtvrtek