logo itpoint.cz

Volný reprezentoval Českou republiku

Během summitu NATO společnost Czech On Line, a.s. (COL), poskytovatel služby VOLNÝ, zabezpečovala komutované připojení pro více než 500 novinářů z médií celého světa. Průměrný počet připojení za den bylo 700 konexí a doba připojení byla v průměru dvě hodiny na jednoho novináře. Během pražského summitu NATO provolali 169000 minut.

Ministerstvo zahraničních věcí kladně hodnotilo služby internetového poskytovatele VOLNÝ během summitu Severoatlantické aliance (NATO) v Praze. Při této významné příležitosti společnost Czech On Line, a.s. (COL), poskytovatel služby VOLNÝ, zabezpečovala komutované připojení pro více než 500 novinářů z médií celého světa. Průměrný počet připojení za den bylo 700 konexí a doba připojení byla v průměru dvě hodiny na jednoho novináře. Během pražského summitu NATO provolali 169 000 minut.

Aby bylo spojení na úrovni odpovídající schůzce tak významného charakteru, k níž se upínala pozornost všech světových novinářů, dohlížel během summitu nepřetržitě na kvalitu internetového připojení přímo v Kongresovém centru Praha technik. Z téhož důvodu COL během summitu posílila kapacitu v hlavním městě o 70%.

"Posílení kapacity bylo dostatečné - vše fungovalo a novináři se mohli připojit okamžitě bez čekání. Naši technici, ať už v Kongresovém centru, nebo v sídle naší společnosti odvedli velmi dobrou práci. Myslím, že COL reprezentovalo Českou republiku před zahraničními novináři, a tím před světovou veřejností úspěšně," zhodnotil Charles Peake, generální ředitel společnosti COL.

Společnost Czech On Line, a. s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria AG, který se stal stoprocentním vlastníkem. V současné době tvoří tým Czech On Line a.s. 140 zaměstnanců. Zákazníkům poskytuje služby pod dvěma značkami Jet2Web Czech Republic a VOLNÝ.

Pod značkou VOLNÝ poskytuje připojení k internetu a celou řadu dalších služeb pro koncové uživatele (B2C). Pro tuto značku je charakteristické: snadný přístup k internetu zdarma, spolehlivé a rychlé připojení.

Volny ticker

Článek ze dne 29. listopadu 2002 - pátek