logo itpoint.cz

Výbor pro privatizaci Českého Telecomu již brzy vyhodnotí tři došlé závazné nabídky

Výbor pro privatizaci Českého Telecomu vyhodnotí tři došlé závazné nabídky pravděpodobně v úterý 9. dubna 2002. Výsledek vyhodnocení těchto nabídek by měl být formou doporučení vítězného pořadí předložen vládě k rozhodnutí 10. dubna.

Výbor pro privatizaci Českého Telecomu vyhodnotí tři došlé závazné nabídky pravděpodobně v úterý 9. dubna. Výsledek vyhodnocení těchto nabídek by měl být formou doporučení vítězného pořadí předložen vládě k rozhodnutí 10. dubna.

Závazný zájem o minimálně 51 % akcií Českého Telecomu vyjádřili tři zájemci z původních osmi uchazečů. Jména uchazečů FNM nesdělil. Podle neoficiálních informací se tendru účastní dánská TDC spolu s Deutsche bank, kterým stát loni prodal majoritu v Českých radiokomunikacích, dále Swisscom, který je však zároveň součástí prodávajícího TelSource, spolu s finančními skupinami CVS Capital Partners a Spectrum Equity Partners a řecký OTE s finančními investory z Doughty Hanson, Warburg Pincus a Apax Partners. Firma Orange pak chce pouze Eurotel.

Stát v Telecomu prodává svých 51,1 % akcií spolu s 27 % podílem TelSource. Odborníci se domnívají, že nabídky se pohybují okolo maximálně 65 miliard za státní podíl, což je pod očekávání vlády. Ta požaduje minimálně 80 miliard Kč a v případě nižšího výnosu je připravena prodej odložit.

ČTK

Článek ze dne 5. dubna 2002 - pátek