logo itpoint.cz

Vybraným operátorům dodá Siemens první telefony třetí generace

Siemens na konci října v New Yorku představil svůj první mobilní telefon třetí generace s barevnou obrazovkou - U10, který pracuje jak v sítích W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access), tak v pásmech GSM/GPRS 900/1800 a 1900 MHz. UMTS terminály U10, které jsou výsledkem technologické spolupráce se společností Motorola, distribuuje Siemens IC Mobile vybraným operátorům v rámci pomoci při budování sítí a služeb třetí generace.

Siemens, divize Mobilní informace a komunikace na své tiskové konferenci v New Yorku 21. října představila svůj první mobilní telefon třetí generace s barevnou obrazovkou - U10. Telefon pracuje jak v sítích W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access), tak v pásmech GSM/GPRS 900/1800 a 1900 MHz. UMTS terminály U10, které jsou výsledkem technologické spolupráce se společností Motorola, distribuuje Siemens IC Mobile vybraným operátorům v rámci pomoci při budování sítí a služeb třetí generace. Německá společnost, která je jedním z prvních výrobců tohoto typu telefonů pro operátory sítí UMTS, rovněž vytvořila tým pro služby třetí generace a zákaznickou podporu, který zákazníkům pomůže pohánět vývoj telekomunikací třetí generace dále kupředu.

Telefon U10 je skutečným mobilní multimediálním telekomunikačním zařízením.. Je v něm zabudovaný fotoaparát, který se dokáže otočit o 180° a zachytit video, zvuk a fotografie. Technologie pro zasílání multimediálních zpráv (MMS) a možnost přijímat a posílat elektronickou poštu zrychluje a zjednodušuje zasílání obrázků, video klipů a melodií. Vysokorychlostní připojení k internetu prostřednictvím WAP 2.0 umožňuje kontinuální přenos dat až o rychlosti 384kbs, díky které si můžete stahovat další aplikace založené na bezdrátové technologii JavaTM Wireless nebo se připojit k externím zařízením, jako je např. laptop, přes technologii Bluetooth, USB nebo infračervené rozhraní. S telefonem U10 si můžete prohlížet video ve formátu MPEG-4 nebo poslouchat hudbu ve formátu MP3 nebo AAC (Advanced Audio Coding). Paměť telefonu dosahuje 2MB a lze ji dále rozšířit pomocí multimediální karty MultiMediaCardTM.

Při testování svého prvního komerčního telefonu pro třetí generaci hodlá Siemens IC Mobile využít zkušební provozy sítí UMTS. Druhý největší výrobce mobilních telefonů v Evropě nabídne U10 nejprve vybraným zákazníkům a vytvoří pro ně nové oddělení pro podporu zákazníků UMTS, které bude dále hodnotit jejich reakce na možnosti telefonu. Například nahrávání, prohlížení a posílání videa a testy rychlosti stahování videa ukáží nejenom, jak jednotlivé vlastnosti UMTS fungují, ale také pomohou operátorům i společnosti Siemens IC Mobile posoudit očekávání spotřebitelů a tak zajistit, aby se slíbené stalo skutečností.

Peter Zapf - prezident divize mobilních telefonů skupiny IC Mobil k tomu uvedl : "Dodávky prvních telefonů Siemens třetí generace do testovacího provozu je pro nás neskutečně vzrušující záležitost. Nový tým pro vybrané zákazníky pomůže jak nám, tak operátorům přesně zhodnotit potenciální výkon telefonu U10. Získáme tak dokonalou platformu, abychom mohli zjistit, které vlastnosti by se měly stát součástí našich telefonů příští generace. Pro nás je totiž realita mnohem více vzrušující než jen reklamní tahák."

Telefon U10 bude k dispozici v testovacím provozu u vybraných evropských operátorů od prosince 2002.

 www.siemens.cz

Článek ze dne 5. listopadu 2002 - úterý