logo itpoint.cz

Wireless broadband router Vigor2200Wplus/ 2200We

Společnost DrayTek rozšířila svou nabídku bezdrátových řešení širokopásmovými routery Vigor2200Wplus a Vigor2200We určených pro uživatele bezdrátových sítí LAN a poskytovatele internetu. Routery mají WAN rozhraní 10 Mb/s pro kabelové modemy, radiová pojítka, Ethernet a 4 portový 10/100Mb/s LAN Switch. Wireless Wi-Fi rozhraní, lze nastavit jako WAN, nebo LAN s možností připojení venkovní anteny. Verze V2200Wplus má navíc ISDN rozhraní pro vzdálený přístup do LAN, propojování LAN přes ISDN a podporu posílání faxů. Doporučovaná koncová cena verze V2200We je 6.700,- bez DPH

Společnost DrayTek, známá svými produkty pro SOHO, rozšířila svou nabídku bezdrátových řešení širokopásmovými routery Vigor2200Wplus a Vigor2200We určených pro uživatele bezdrátových sítí LAN a poskytovatele internetu. Routery mají WAN rozhraní 10 Mb/s pro kabelové modemy, radiová pojítka, Ethernet a 4 portový 10/100Mb/s LAN Switch. Wireless Wi-Fi rozhraní, lze nastavit jako WAN, nebo LAN s možností připojení venkovní anteny. Verze V2200Wplus má navíc ISDN rozhraní pro vzdálený přístup do LAN, propojování LAN přes ISDN a podporu posílání faxů.

Zařízení mají vysoké zabezpečení (NAT, IP filtering) a podporují vytváření VPN. Doporučovaná koncová cena verze V2200We je 6.700,- bez DPH.

Router Vigor2200Wplus (Wireless) je určen pro bezdrátové datové sítě v pásmu 2,4 GHz, splňuje standardy IEEE 802.11b s přenosovou rychlostí až 11 Mb/s. Zařízení je plně kompatibilní s obdobnými produkty dostupnými na trhu. Díky šifrování přenosu je zaručena bezpečnost na srovnatelné úrovni jako u klasických kabelových sítí. Jedná se o univerzální zařízení s použitím jak pro vnitřní, tak i vnější sítě. Ve srovnání s podobnými produkty umí pracovat nejen v módu Access Point, ale i Station (WAN). Má implantován 4-portový Ethernet switch 10/100 Mbit/s s podporou metalického připojení LAN a navíc sekundární WAN rozhraní 10BaseT, pro přístup dalších broadband zařízení (DSL / kabelový modem) s širokopásmovým přístupem k Internetu.

Vestavěné ISDN rozhraní umožňuje automatické zálohování širokopásmového (wireless) připojení, vzdálený přístup do firemní LAN a propojování LAN-LAN. Linku ISDN mohou klienti v síti LAN využívat přes funkci virtuální TA (Remote CAPI server) pro faxový a hlasový provoz používaný u ISDN TA.

Vlastnosti bezdrátového připojení poskytují volnost a mobilitu přímého přístupu mnoha simultánních uživatelů k prostředkům LAN, bezpečného propojování LAN-LAN ve veřejné síti internetu a zároveň možnost vytváření internetových a metropolitních sítí nezávislých na kabelových rozvodech. Pomocí redukčního kabelu lze připojit k zařízení i venkovní směrovou anténu.

Bezpečnost

Rozšiřitelnost a mobilita

Přehled přínosů

 www.attel.cz

Článek ze dne 25. listopadu 2002 - pondělí