logo itpoint.cz

Zákazníci T-Mobile již mohou odesílat MMS téměř z celé Evropy a USA

Od čtvrtka mohou zákazníci T-Mobile využívat službu Video MMS umožňující zasílání videozáznamů z mobilního telefonu. Multimediální zprávy obsahující fotografie nebo videozáznamy lze nyní odesílat ze třinácti evropských zemí a z USA. Za odesílání MMS ze zahraničí zaplatí zákazník T-Mobile stejně jako z domova. Služby GPRSpeed a GPRSpeed Plus již mohou zákazníci T-Mobile využívat i v zahranič.

Od čtvrtka nabízí T-Mobile svým zákazníkům službu Video MMS umožňující zasílání videozáznamů z mobilního telefonu. S nastupující zimou se také rozšiřuje nabídka služeb, které naši zákazníci mohou využívat na dovolených či služebních cestách v zahraničí. Díky službě GPRS roaming lze již ve čtrnácti zemích světa odesílat prostřednictvím MMS vlastní fotografie doplněné zvukovým komentářem nebo textem a také krátké videozáznamy. Za odeslání multimediální zprávy přitom nyní zákazník zaplatí stejně, jako by ji odesílal z domova. Ve všech těchto zemích je rovněž možné využívat službu GPRSpeed, která zajistí až pětinásobně rychlejší přístup k internetu a snižuje náklady na datovou komunikaci. Službu GPRSpeed přitom nabízí T-Mobile svým zákazníkům jako jediný domácí operátor.

"Díky službě MMS budou moci naši zákazníci již tuto zimní sezónu zasílat obrázkové pozdravy svým blízkým přímo ze sjezdovek a útulných horských chat, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Služba je dostupná téměř v celé Evropě a také v USA. Výhodou přitom není jen možnost zprostředkování bezprostředního dojmu z cest, ale také cena – zákazník zaplatí pouhých deset korun, tedy často méně než v případě poslání běžné papírové pohlednice. Rychlost, s jakou jsme byli schopni tuto službu nabídnout našim zákazníkům, je přitom další ukázkou konkrétních přínosů našeho členství v mezinárodní skupině T-Mobile," říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

T-Mobile GPRS roaming

T-Mobile dále rozšířil počet zemí, v nichž lze využívat výhod služby GPRS roaming: v současné době je zákazníkům k dispozici v sítích 15 operátorů 14 zemí světa, nejnověji ve Francii v síti ORANGE. Díky službě GPRS roaming mohou zákazníci T-Mobile využívat v těchto zemích celou řadu služeb, které jsou založené na datových přenosech prostřednictvím technologie GPRS a na jaké jsou zvyklí v domácí síti, např. odesílání a příjem multimediálních zpráv MMS (fotografií i videozáznamů) nebo služba GPRSpeed. Přehled zemí/operátorů, v nichž je dostupný T-Mobile GPRS roaming – viz mapa na konci tiskové zprávy.

Video MMS

Od 14. listopadu nabízí T-Mobile svým zákazníkům novou službu Video MMS, která umožňuje zasílání videozáznamů prostřednictvím mobilního telefonu. Pro využívání této služby je nutná instalace softwaru, který bude zákazníkům zdarma nainstalován ve značkových prodejnách T-Mobile. Druhou možností je stažení softwaru z internetu na www.t-mobile.cz. Zde zákazník také nalezne návod, jak aplikaci do mobilního telefonu nainstalovat. Využívání služby Video MMS umožní jako první telefon Nokia 7650 a videonahrávky může zákazník zasílat prostřednictvím MMS na e-mailové adresy; do budoucna služba umožní jejich zasílání také přímo na mobilní telefony podporující formát MMS.

Zákazník, který na e-mail obdrží videonahrávku zaslanou prostřednictvím služby Video MMS, si ji může přehrát na počítači s pomocí odpovídajícího přehrávače. Pokud takový přehrávač nevlastní, najde jej spolu s návodem k instalaci ke stažení zdarma na stránkách www.t-mobile.cz.

S novou službou Video MMS je možné nahrávat, ukládat, přehrávat a odesílat videosekvence o délce přibližně 15 sekund a velikosti max. 95 kB. Za odeslání jedné videonahrávky prostřednictvím MMS bude zákazníkovi účtována cena 10 Kč (včetně 5% DPH); příjem Video MMS je zdarma.

MMS v roamingu

Při zasílání multimediálních zpráv (fotografií doplněných zvukovým doprovodem nebo videozáznamů) ze zahraničí se pro zákazníka nic nemění, zprávu odesílá stejným způsobem jako v rámci sítě T-Mobile v České republice.

Za odeslání jedné zprávy MMS ze zahraničí bude zákazníkovi v rámci speciální nabídky platné minimálně do konce tohoto roku účtována stejná cena jako při odeslání ze sítě T-Mobile v ČR, tj. 10 Kč (včetně 5% DPH).

GPRSpeed, GPRSpeed Plus

Služba GPRSpeed (resp. GPRSpeed Plus) je určena pro všechny tarifní zákazníky, kteří mají aktivovanou službu GPRS. Sužba umožňuje uživatelům zrychlený přístup k internetu prostřednictvím technologie GPRS. Oproti standardnímu GPRS přenosu je možné s touto službou dosáhnout až pětinásobně vyšší přenosové rychlosti. Služba GPRSpeed (resp. GPRSpeed Plus) je založena na principu transparentní datové komprese, a její využívání tak vedle vyšší přenosové rychlosti přináší zákazníkovi výrazné úspory díky snížení objemu přenášených dat.

Zákazník si může libovolně zvolit, kterou z variant služby GPRSpeed bude používat. Za její využívání mu nejsou účtovány žádné aktivační ani měsíční poplatky; zákazník platí pouze za objem přenesených dat prostřednictvím technologie GPRS. Více informací o službě lze najít na www.t-mobile.cz v sekci Datové služby.

Přehled zemí, v nichž lze využít výhod služby T-Mobile GPRS roaming

Země Operátor
1. Finsko Sonera
2. Francie Orange
3. Chorvatsko Croatian Telecom
4. Itálie TIM
5. Maďarsko Westel
6. Německo T-Mobile
7. Nizozemsko BEN
8. Polsko ERA
9. Rakousko T-Mobile
10. Španělsko Telefónica
11. Švédsko Telia
12. Švýcarsko Sunrise
13. USA T-Mobile
14. Velká Británie T-Mobile; O2

 www.t-mobile.cz

Službu pod názvem Videozóna spustila v bezplatném zkušebním provozu firma U- Turn ve spolupráci s Českou televizí a agenturou Reuters. Česká televize bude do Videozóny U-Turnu dodávat sekvence z domácího zpravodajství. Potřebnou technologii i pracovníky přitom dodal U-Turn. Televize Reuters zajistí zprávy ze světa. Zábavná sekce Vidoezóny je tvořena animovaným seriálem a bulvárními zprávami ze společnosti. V příštím roce by měly přibýt mimo jiné hudební klipy a filmové ukázky.

Podmínkou sledování videa je vlastnictví mobilního telefonu s barevným displejem, podporou GPRS a nainstalovaným přehrávačem. Přehrávač Real Player si mohou zájemci stáhnout na adrese www.videozona.cz . Uživatel si bude vybírat požadovaný obsah v menu mobilu po kliknutí na příslušnou ikonu. Prvním využitelným telefonem je Nokia 7650, kterou operátoři v rámci předvánočních slev nabízí za méně než 10.000 korun.

Další info naleznete také na http://www.u-turn.cz.

Článek ze dne 15. listopadu 2002 - pátek