logo itpoint.cz

19 otázek a odpovědí k akční nabídce euroISDN Českého Telecomu

Od 1. dubna do 31. května probíhá akce Českého Telecomu se zaměřením na nové postavení euroISDN na telekomunikačním trhu s nástupem ADSL. euroISDN není již spojováno pouze s benefitem rychlého internetu, ale představuje kompletní digitální řešení pro telefonování a internet. Akční balíčky euroISDN Komfort a euroISDN Komfort Plus jsou nabízeny se slevou přesahující až 5 700 Kč ...

Od 1. dubna do 31. května probíhá akce Českého Telecomu se zaměřením na nové postavení euroISDN na telekomunikačním trhu s nástupem ADSL. euroISDN není již spojováno pouze s benefitem rychlého internetu, ale představuje kompletní digitální řešení pro telefonování a internet.

Digitální technologie je spojovaná s moderností a prolíná se do novinek z audiovizuálního světa a telekomunikací. Označení digitální se stává výrazným benefitem pro nové fotoaparáty, videa, kamery a mobilní telefony, je spojováno s moderností a nejvyšší kvalitou.

Spojení euroISDN s digitálním označením představuje oslovení nové cílové skupiny - moderní, aktivní domácnost se zájmem o digitální technologie a velkou kupní silou, se silnou potřebou komunikovat a to kvalitně, komfortně, rychle a moderně s využitím telefonu i internetu. Cílem je vyvolat potřebu vyzkoušet digitální technologie a odlišit se.

Digitální označení pak představuje rychlost (připojení na internet a uskutečněný hovor do 2 sekund, internet 2x 64 kbit/s), kvalitu (čistota připojení bez rušení a šumu), komfort (komfortní zařízení, služba CLIP, volaní a surfování najednou, volání v rámci domácnosti zdarma), modernost a výjimečnost.

Akční balíček je zaveden od 1.4. 2003 do 31.5. 2003.

1. Co představuje akční nabídka ISDN Digitální svět ?

Akční nabídka ISDN představuje dva nové balíčky ISDN Komfort a ISDN Komfort Plus za bezkonkurenční akční cenu.

2. Co je to ISDN Komfort ?

Jedná se o nový produktový balíček euroISDN za akční cenu. Balíček obsahuje přípojku euroISDN2plus s integrovaným terminálovým adapterem a ISDN modem Asuscom TA 280 ST - USB. Balíček umožňuje rychlé připojení k internetu do 2 sekund rychlostí až 128 kbit/s (2x 64 kbit/s). Zároveň umožňuje připojení stávajícího analogového telefonu k přípojce euroISDN. Takto můžete připojit dva analogové telefony, které lze využívat současně a volat mezi nimi zdarma. Součástí balíčku je i volitelná instalace přístupu ke službě IOL ISDN. Samozřejmostí je instalace balíčku zdarma.

3. Co je to ISDN Komfort Plus ?

Jedná se o nový produktový balíček euroISDN za akční cenu a o nadstavbu balíčku ISDN Komfort. Balíček obsahuje přípojku euroISDN2plus s integrovaným terminálovým adapterem, ISDN modem Asuscom TA 280 ST - USB a bezšňurový digitální telefon Sagem 1233 SMS. Balíček umožňuje rychlé připojení k internetu do 2 sekund rychlostí až 128 kbit/s (2x 64 kbit/s). Vysoce kvalitní digitální bezšňůrový telefon Sagem je v moderním designu ve stříbrné barvě a plně podporuje službu CLIP, takže zobrazuje číslo volajícího. Přístroj je připraven na podporu SMS v pevné sítě (služba zatím není spuštěna).

Vedle telefonu Sagem je možné připojit další telefonní přístroj. Telefonním přístrojům, které jsou připojeny k analogovým portům, je umožněno vzájemné volání zdarma a lze je využívat současně. Součástí balíčku je i volitelná instalace přístupu ke službě IOL ISDN.Samozřejmostí je instalace balíčku zdarma.

4. Je nabídka časově omezena ?

Ano. Akce trvá od 1.4. 2003 do 31.5. 2003

5. Co je to terminálový adapter ?

Terminálový adaptér slouží k připojení dvou analogových koncových zařízení (telefonů nebo faxů) k přípojce euroISDN. Znamená to, že si k přípojce euroISDN můžete připojit telefon, který používáte v současné době. K terminálovému adaptéru můžete připojit dva telefony nebo faxy, přičemž oba můžou být používány současně.

6. Jaké vlastnosti má modem Asuscom TA 280 ST - USB ?

Jedná se o velmi malý externí ISDN modem ve velikosti PC myši v moderním designu pro USB port.
Představuje velmi výkonné a zároveň ekonomické řešení digitální komunikace po ISDN. Díky své jednoduché instalaci na USB port, vysokému výkonu a zajímavé ceně je ideální i pro domácí použití. Modem je vybaven kompletní sadou funkcí obvyklých u interních ISDN modemů a umí tak přenášet data rychlostí až 128 Kbit/s s využitím všech běžných protokolů. Podporuje přidělování MSN čísel. Díky podpoře CAPI 2.0 je možné modem sdílet všemi aplikacemi s podporou CAPI 2.0 (většina aplikací). Zařízení je možno provozovat pod operačními systémy Windows 98/ME/2000/XP. Zařízení je typu PnP, detekce zařízení proběhne okamžitě po nastartování systému nebo přímo ve spuštěném prostředí Windows po připojení ISDN adaptéru k USB portu PC. Součástí modemu je i komunikační software RVS-COM-lite v. 2.

7. V jakém síťovém rozhraní modem Asuscom nabízíte a jaký operační systém ho podporuje ?

Modem Asuscom lze připojit k vašemu PC prostřednictvím USB rozhraní a lze jej provozovat pod operačními systémy Windows 98/ME/2000/XP.

8. Jaké vlastnosti má bezšňůrový telefon Sagem 1233 SMS ?

Jedná se o digitální bezšňůrový telefon v moderním designu ve stříbrném provedení. Velkým přínosem je, že telefon využívá vysoce kvalitní bezšňůrovou technologii DECT pro bezdrátový přenos. Další výhodou je podpora služby CLIP, která zobrazí číslo volajícího na displeji telefonu.

Telefon je vybaven dalšími příjemnými funkcemi :

- Paměť na 20 příchozích a 20 odchozích hovorů
- Hlasité telefonování Hands-free
- Plně grafický 4 řádkový displej
- Telefonní seznam na 50 čísel
- Snadné ovládání díky menu
- Pohotovostní doba až 80h
- 10 vyzváněcích melodií
- Doba hovoru až 7h
- budík

9. Co mi balíčky ISDN Komfort a Komfort Plus přinesou ?

a) kompletní řešení pro digitální komunikaci s instalací zdarma

Dostanete kompletně fungující řešení a to až do svého bytu s profesionální instalací našeho technika a to vše v ceně balíčku. Můžete tak hned po instalaci plně využívat služby ISDN bez jakýchkoli problémů a nutnosti dokupovat další zařízení.

Balíček Obsah
ISDN Komfort
  • zřízení přípojky euroISDN2plus s terminálovým adaptérem
  • Modem Asuscom TA 280ST – USB
  • Instalace a Volitelná instalace přístupu ke službě IOL ISDN
ISDN Komfort Plus
  • Zřízení přípojky euroISDN2plus s terminálovým adaptérem
  • Modem Asuscom TA 280 ST – USB
  • Bezšňůrový telefon Sagem WP 1233 SMS
  • Instalace a Volitelná instalace přístupu ke službě IOL ISDN

b) akční cena, bezkonkurenční na trhu

Balíček Původní cena Akční cena Sleva
ISDN Komfort 5 219 Kč 1 990 Kč 3 229 Kč
ISDN Komfort Plus 8 709 Kč 2 990 Kč 5 719 Kč

U balíčku ISDN Komfort Plus se jedná o největší slevu, co kdy byla na ISDN poskytnuta. Pouhý telefon Sagem má běžnou prodejní cenu 3500 - 3990 Kč na trhu.

Ceny jsou při přeměně běžné telefonní linky na digitální linku euroISDN. Ceny s DPH.

c) dvě nezávislé plně digitální telefonní linky

Zákazník nemá obsazeno pokud telefonuje nebo surfuje. V době, kdy je připojen k internetu může, přijmout hovor nebo si může zavolat. Je také možné uskutečnit dva hovory na jednou, takže se nemusí zbytečně čekat na to až jeden hovor skončí.

d) digitální technologie s

rychlostí :

· při volbě čísla z paměti telefonu je spojení prakticky okamžité a nedochází k vytáčení uloženého čísla
· spojení s volaným proběhne do 2 sekund od vytočení čísla
· připojení na internet je také do 2 sekund
· přenosová rychlost dat je 2 x 64 kbit/s

komfortem :

· moderní design ve stříbrném provedení, plně grafický 4řádkový displej, snadné ovládání díky "menu", hlasité telefonování, tel. seznam na 50 čísel, 10 různých vyzváněcích melodií, budík
· komfortní služby CLIP, čekající hovor, přesměrování, malá konference
· zobrazení čísla volajícího na displeji telefonu
· bez čekání na uvolnění linky
· současné volání a surfování
· bezšňurové řešení telefonu

kvalitou :

· digitální kvalita připojení k internetu bez přerušení a chybovosti
· digitální kvalita hovoru bez jakéhokoli rušení a šumu
· garantovaná rychlost přenosu dat

e) Volání zdarma

Mezi dvěma telefony připojenými k analogovým portům euroISDN2plus je volání zdarma.

f) Více telefonních čísel

K přípojce euroISDN lze získat až 8 telefonních čísel, přičemž 4 čísla jsou v ceně přípojky euroISDN.

10. Jaká je cena balíčků ISDN Komfort a Komfort Plus ?

Ceny balíčků jsou velice atraktivní a nízké a začínají už na 1990 Kč s DPH.

Balíček Přeměna z analogové linky Nová přípojka Sleva
ISDN Komfort 1 990 Kč 5 291 Kč 3 229 Kč
ISDN Komfort Plus 2 990 Kč 6 291 Kč 5 719 Kč

11. Jak moc je daná cena výhodná ?

Cena balíčků je bezkonkurenční na trhu. Pokud by byly balíčky prodávány za původní cenu (běžnou cenu), stály by při zřízení přeměnou
ISDN Komfort - 5 219 Kč
ISDN Komfort Plus - 8 709 Kč

Balíčky jsou tedy nabízeny se slevou přesahující 5 700 Kč.

12. Vztahuje se na tento balíček možnost splácení ?

Ne. Zvýhodněnou cenu balíčku není možné splácet.

13. Lze si zřídit k balíčku některý internetový cenový program ?

Samozřejmě. K balíčkům ISDN-Komfort a Komfort Plus si můžete vybrat jeden z internetových cenových programů pro připojení k internetu prostřednictvím euroISDN. Můžete si vybrat internetový cenový program i-nonstop, i-night, i-office, i-surf, i-surf plus nebo i-office gold.

14. Jak si mohu balíček ISDN Komfort/ISDN Komfort Plus objednat / zřídit ?

Balíček si můžete objednat jako přeměnu Vaší stávající telefonní linky nebo si můžete nechat zřídit novou přípojku euroISDN2plus na bezplatné lince Telefonického centra služeb 800123456, v prodejních místech TELEPOINT a TELEPOINT partner, elektronicky na internetové adrese www.telecom.cz nebo u autorizovaných prodejců euroISDN.

15. Musím si k balíčku ISDN Komfort/ISDN Komfort Plus koupit nějaký speciální přístroj ?

Balíčky v sobě obsahují přístroje, které vám umožní využít všechny vlastnosti spojené s nabízenými balíčky. Představují kompletní digitální řešení pro telefonování a internet. Pro připojení k internetu je třeba mít počítač.

16. Pokud si objednám balíček ISDN Komfort/ISDN Komfort Plus, kdy mi bude zřízen ?

V případě, že od vás obdržíme podepsanou smlouvu o poskytování služeb euroISDN, zahájíme tzv. technické šetření. To se provádí proto, abychom zjistili, zda lze přípojku euroISDN zřídit v požadované lokalitě. Po ukončení technického šetření vám bude přípojka zřízena. Maximální doba je dána Všeobecnými podmínkami.

17. Je součástí balíčku ISDN Komfort/ISDN Komfort Plus garantované připojení k internetu ?

Součástí balíčku je volitelné připojení k internetu službou IOL ISDN. Objednání balíčku není podmíněno využíváním služby IOL ISDN.

18. Je s objednáním balíčků spojený i nějaký závazek ?

Ano. Pokud si objednáte tento balíček, zavazujete se využívat takto zřízenou přípojku euroISDN2plus po minimální dobu 24 měsíců a nebude Vám poskytnuta služba Výběr provozovatele veřejné telekomunikační sítě formou nastavení předvolby čísel nebo krátkou individuální volbou čísel po dobu trvání tohoto časového závazku.

19. Co se stane pokud poruším závazek ?

V tom případě budete muset zaplatit smluvní pokutu ve výši 5.490,- Kč.

Článek ze dne 10. dubna 2003 - čtvrtek