254 milionů pro Internet do škol

Vláda v pondělí schválila přesun 254 milionů korun v rozpočtu ministerstva školství. Peníze jsou určeny k úhradě závazků vyplývajících ze smluv s generálním dodavatelem a generálním auditorem projektu Internet do škol ...

Vláda v pondělí schválila přesun 254 milionů korun v rozpočtu ministerstva školství. Peníze jsou určeny k úhradě závazků vyplývajících ze smluv s generálním dodavatelem a generálním auditorem projektu Internet do škol.

Vláda se již finančními požadavky na školní internet zabývala začátkem října. Ministryně chtěla původně ze státní pokladny 370 milionů korun, které úřadu na projekt chyběly. Nakonec ale v rozpočtu svého ministerstva našla 190 milionů korun, přesunem dalších peněz z výdajů na programy reprodukce majetku zajistí její úřad dalších 254 milionů. Ale i přesuny peněz v kapitole ministerstva školství vyžadují souhlas vlády a rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny.

Vláda již na začátku října schválila druhou etapu realizace projektu a rozhodla, že Internet do škol se prodlouží o rok - do roku 2006. Dodávku počítačů pro dosud nevybavené školy nebude už zařizovat žádný generální dodavatel. Školy samy vypracují projekty a v nich uvedou, jaké počítače, programy a jiné vybavení potřebují.

Projekt, jehož cílem je zajistit v českých školách počítačovou gramotnost, zahájil už předchůdce Buzkové Eduard Zeman. Od té doby projekt provází kritika z řad učitelů i opozičních politiků. Nejvyšší kontrolní úřad nedávno zjistil, že ministerstvo školství nehospodárně využilo nejméně 884 milionů korun, porušilo zákon o rozpočtových pravidlech a uzavíralo pro stát nevýhodné smlouvy. Platilo za neodvedenou práci a nekontrolovalo plnění smluv. Kvůli kontrole NKÚ padlo několik trestních oznámení.

ČTK

Článek ze dne 21. října 2003 - úterý

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Aktuální články

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...

Efektivnější ochrana firemních sítí a e-...

Eplan a Rittal představují možnosti vývo...

Nová verze podnikové automatizační platf...

Efektivní výroba KOVONA SYSTEM s podporo...

Mobilní data nejsou v Česku drahá, v Pol...

Změny smluv na dálku lze do 14 dnů odvol...

Snadná správa uživatelských práv v Micro...

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

Profesionální displeje Panasonic se záru...

Chytré IT tendry na TSK Praha pro předem...

Soutěž ČRA IoT Hackathon hledá nejlepší ...

Akreditační partnerský program Veeam zje...