logo itpoint.cz

3 Sweden rozšiřuje pokrytí službami třetí generace v rámci své sítě 3GIS

Síť 3GIS, která má být k dispozici přibližně  70 % švédské populace. 3GIS je společným podnikem pro sdílení sítě založeným společnostmi 3 Sweden, Vodafone Sweden a Orange. Zbývajícím 30 % populace poskytne společnost 3 Sweden své služby prostřednictvím samostatně budované sítě třetí generace.

3 Sweden urychluje v několika městech ve středním Švédsku zavádění služby WCDMA třetí generace a plánuje zahájení provozu v průběhu několika příštích týdnů. Síť 3GIS, která má být k dispozici přibližně 70 % švédské populace, byla dodána výhradně společností Nokia. 3GIS je společným podnikem pro sdílení sítě založeným společnostmi 3 Sweden, Vodafone Sweden a Orange. Zbývajícím 30 % populace poskytne společnost 3 Sweden své služby prostřednictvím samostatně budované sítě třetí generace.

"Větší pokrytí naší sítě zvyšuje dosah a sílu zkušeností s technologiemi třetí generace," uvedl generální ředitel společnosti 3 Sweden Chris Bannister. "Ještě významnější je skutečnost, že služby třetí generace jsou poskytovány prostřednictvím sdílené sítě, což jasně demonstruje výhody nasazení technologií třetí generace. Špičkový systém třetí generace a služby spojené s jeho nasazením poskytnuté společností Nokia sehrály při úspěšné realizaci tohoto projektu klíčovou úlohu."

"Jsme velmi potěšeni, že můžeme sehrávat ústřední úlohu při realizaci sítě WCDMA třetí generace společnosti 3GIS," uvedl viceprezident a generální manažer společnosti Nokia Networks Rajeev Suri. "Systém třetí generace společnosti Nokia je díky svým funkčním vlastnostem ideálním řešením pro sdílení vybudovaných sítí a pro zajištění provozu vyžadovaného v sítích používaných několika operátory společně."

Společnost 3G Infrastructure Services AB je společným podnikem založeným telekomunikačními společnostmi Hi3G Access (3 Sweden), Vodafone Sweden a Orange s cílem umožnit sdílení síťové infrastruktury v průběhu výstavby sítí UMTS třetí generace ve venkovských oblastech Švédska. Každý z partnerů společného podniku získal licenci k poskytování služeb třetí generace pro téměř 100 % švédské populace. Uvedené společnosti se v případě venkovských oblastí Švédska rozhodly uplatnit strategii sdílení sítě, která jim umožní v průběhu výstavby sítě dosáhnout úspor na nákladech.

Nokia

Článek ze dne 29. října 2003 - středa