logo itpoint.cz

7 let pro počítačového experta z GE Capital Bank

Třicetiletý počítačový expert Věnek Herynk, stíhaný kvůli rozsáhlému podvodu v GE Capital Bank, byl odsouzen k sedmi letům ve věznici s dozorem. Od srpna 1999 do března 2002 neoprávněně převedl na své účty u českých a německých bankovních ústavů zhruba 193 milionů korun ...

Třicetiletý počítačový expert Věnek Herynk, stíhaný kvůli rozsáhlému podvodu v GE Capital Bank, byl odsouzen k sedmi letům ve věznici s dozorem. Na dotaz ČTK to ve středu řekl předseda senátu Pavel Benda, který po dvoudenním neveřejném jednání vynesl rozsudek.

Herynk dostal navíc peněžitý trest jeden milion korun. Pro případ, že by jej neuhradil, soud vyměřil náhradní trest odnětí svobody na další rok. Soud také zakázal počítačovému odborníkovi činnost v oblasti peněžnictví na pět let.

Státní zástupce vinil Herynka z toho, že od srpna 1999 do března 2002 neoprávněně převedl na své účty u českých a německých bankovních ústavů zhruba 193 milionů korun. "Uznali jsme ho vinným z podvodu podle obžaloby," shrnul Benda. K rozsudku se podle něj na místě nikdo nevyjádřil - státní zástupce, obhájce, ani zástupce poškozené banky.

ČTK

Článek ze dne 24. dubna 2003 - čtvrtek