logo itpoint.cz

Adepti na post nového generálního ředitele Českého Telecomu jsou již známi

Nominační výbor již sestavil užší seznam zhruba sedmi adeptů na nového generálního ředitele Českého Telecomu. Mezi adepty patří například generální ředitel Dell ČR Gabriel Berdár, restrukturalizační poradce Gabriel Eichler, který působil například v ČEZ a VSŽ Košice, Radomír Lašák z eBanky, Karel Pleva z poradenské firmy A. T. Kearney, generální ředitel GTS Milan Rusnák či Tomáš Šabatka z papíren Frantschach Pulp & Paper Czech.

Nominační výbor již sestavil užší seznam zhruba sedmi adeptů na nového generálního ředitele Českého Telecomu. S odvoláním na ministra Vladimíra Mlynáře to uvedl internetový deník Euro Online. Ministrův mluvčí Libor Vacek informaci pro ČTK nekomentoval. Pouze uvedl, že proces výběru by měl skončit koncem března.

Podle Eura jsou mezi adepty například generální ředitel Dell ČR Gabriel Berdár, restrukturalizační poradce Gabriel Eichler, který působil například v ČEZ a VSŽ Košice, Radomír Lašák z eBanky, Karel Pleva z poradenské firmy A. T. Kearney, generální ředitel GTS Milan Rusnák či Tomáš Šabatka z papíren Frantschach Pulp & Paper Czech.

Kratší seznam nemusí podle Eura nutně vyjadřovat stoprocentní zájem kandidátů o funkci. V kuloárech se hovoří o tom, že například Tomáš Šabatka spíše pošilhává po manažerské práci v zahraničí. Již v minulosti se objevily informace, že nabízenou funkci odmítl například generální ředitel Hewlett-Packard ČR Pavel Kalášek.

Na výběru nového ředitele pracuje personální agentura Egon Zehnder International ve spolupráci s nominačním výborem Českého Telecomu, v němž jsou Ondřej Felix, Bessel Kok, Jan Juchelka a Zdeněk Hrubý z představenstva Telecomu a předseda dozorčí rady Michal Frankl.

Dočasným generálním ředitelem je předseda představenstva Ondřej Felix. Ten funkci zastává od konce listopadu, kdy představenstvo odvolalo Přemysla Klímu kvůli problémům při privatizaci.

ČTK

Článek ze dne 11. března 2003 - úterý