logo itpoint.cz

Alcatel a Ascom budou nabízet podniková bezdrátová řešení

Nabídka je určena středním a velkým podnikům nebo organizacím s pracovníky používajícími mobilní zařízení a pracujícími mimo kancelář. Uplatní se zejména v pracovních prostředích s rizikem vyplývajícím z případného přerušení spojení, jako je zdravotnictví, státní správa, nápravná zařízení, energetika a výrobní průmysl.

Společnost Alcatel a společnost Ascom Wireless Solutions dnes podepsaly dohodu, která jim umožní okamžitě poskytovat podniková bezdrátová řešení rozšiřující mobilitu pracovníků a jejich osobní bezpečnost v potenciálně rizikových a izolovaných zaměstnáních.

Nabídka je určena středním a velkým podnikům nebo organizacím s pracovníky používajícími mobilní zařízení a pracujícími mimo kancelář. Uplatní se zejména v pracovních prostředích s rizikem vyplývajícím z případného přerušení spojení, jako je zdravotnictví, státní správa, nápravná zařízení, energetika a výrobní průmysl. Benefity bezdrátové komunikace budou moci využívat například operátoři jaderných elektráren, operátoři ve velkých závodech těžkého průmyslu nebo vězeňská služba. Systém je možné využít rovněž pro další služby související s bezpečností, jakými jsou například vzdálené spouštění alarmů nouzovým tlačítkem či jejich aktivování v případně detekce výpadku obsluhy nebo zjištění její imobility.

"Chceme tyto služby poskytovat podnikům, které se mohou dostat do nebezpečných situací vedoucím ke ztrátě spojení, například u zaměstnanců v chemických továrnách, pracujících odděleně v prostředí s nebezpečím úniku nebezpečné kapaliny. Díky bezdrátovým technologiím pak může pracovník stále monitorovat signál poplachu a zavolat si pomoc. Pokud se mu stane nehoda nebo bude zraněný, může použít mobilní telefon," říká Jean-Luc Fourniou, šéf divize Alcatel Enterprise Networking.

Nabídka obsahuje dva telefony DECT společnosti Ascom "Messenger" a rádiovou základnovou stanici společnosti Alcatel "Protector". Oba modely jsou robustní, odolné proti vodě a nárazům. Model "Protector" poskytuje monitoring signálu alarmu, detekci mobility a tlačítko pro záchranu. Oba produkty Ascom doplní existující nabídku společnosti Alcatel. Řešení Alcatelu a Ascomu je navrženo tak, aby zákazníkům umožnilo snadno a rychle nasadit bezdrátovou technologii a připojit se na podnikové telefonní řešení a komunikační infrastrukturu založenou na protokolu IP. Navíc se toto řešení dá bezproblémově připojit k vlajkové loni Alcatelu - přepínači a komunikačnímu šasi OmniPCX Enterprise.

Ascom bude navíc nabízet tzv. Alarm Management Server, který umožní pracovníkům monitorovat a reagovat na signál alarmu. Alcatel bude poskytovat všechny vlastnosti špičkového podnikového telefonního systému, jako například adresářovou službu pro vytáčení čísla na základě jména volaného.

"Partnerství se společností Alcatel nám umožní prodávat naše nejlepší řešení průmyslovým podnikům a zdravotnickým zařízením. Dostaneme se k rozsáhlým instalacím u zákazníků společnosti Alcatel a rozšíříme náš prodej v Evropě a ve světě," řekl Roel Ottink, manažer prodeje pro OEM a partnerský kanál ve společnosti Ascom.

Alcatel

Článek ze dne 30. října 2003 - čtvrtek