logo itpoint.cz

Alcatel a BellSouth nabídnou DSL všem obyvatelům Jižní Karolíny

Alcatel a BellSouth se dohodly o dodávkách zařízení technologie DSL, které tak zajistí 100 % pokrytí v oblasti Jižní Karolíny. Společnost BellSouth se tak stala nejprogresivnějším poskytovatelem komunikačních služeb v USA a nabídne všem obyvatelům v regionu vysokorychlostní připojení k internetu, umožňující provozovat audiovizuální zábavu, zabezpečení domácností a jejich dálkový dohled, on-line hraní her či práci z domova ...

Společnost Alcatel, která je předním světovým dodavatelem řešení širokopásmového přístupu, oznámila dohodu se společností BellSouth o dodávkách zařízení technologie DSL, které tak zajistí 100 % pokrytí v oblasti Jižní Karolíny. Společnost BellSouth se tak stala nejprogresivnějším poskytovatelem komunikačních služeb v USA a nabídne všem obyvatelům Jižní Karolíny vysokorychlostní připojení k internetu, umožňující provozovat audiovizuální zábavu, zabezpečení domácností a jejich dálkový dohled, on-line hraní her či práci z domova, tzv. teleworking. BellSouth odebere od společnosti Alcatel produkty 7300 ASAM Digital Subscriber Line (DSL).

"Nyní mohou všichni obyvatelé Jižní Karolíny využívat výhod širokopásmových technologií, jako je například FastAccess DSL Internet Service," komentoval tuto zakázku Bill Smith, šéf vývoje a technologií společnosti BellSouth.

Po celém světě společnost Alcatel nainstalovala celkem více než 20 miliónů DSL linek, což je téměř čtyřikrát více, než dodal její nejbližší konkurent. Spoluprací s více než 70 významnými poskytovateli DSL připojení a celosvětovému tržnímu podílu ve výši 37,3 % potvrzuje společnost Alcatel úspěšnost své technologie a zároveň popularitu DSL připojení.

Alcatel jako světově vedoucí dodavatel technologie DSL tak stojí za globálním nárůstem požadavků na širokopásmový přístup. Společnost očekává, že další významná část tohoto nárůstu bude tvořena poptávkou po službách s přidanou hodnotou, poskytovaných zákazníkům prostřednictvím libovolných terminálů (osobních počítačů, hracích konzolí, televizních přijímačů či jiných audiovizuálních zařízení).

Alcatel

Článek ze dne 24. dubna 2003 - čtvrtek