logo itpoint.cz

Alcatel bude spravovat a udržovat síť rakouského operátora ONE

Na základě kontraktu bude společnost Alcatel provozovat a udržovat celou mobilní síť s 1,4 miliony zákazníků, ve které jsou instalována zařízení od více dodavatelů. V rámci přípravy dalších služeb a budování nové infrastruktury pro UMTS bude Alcatel připravovat a technicky realizovat nové projekty, nezávisle na tom, kdo dodá jednotlivá síťová zařízení.

Společnost Alcatel získala od rakouského mobilního operátora, společnosti ONE, sedmiletý kontrakt na správu, provozování a údržbu její komunikační sítě. Kontrakt má hodnotu 472 mil. EUR a jeho plnění bude zahájeno 1. ledna 2004. ONE se rozhodl outsourcovat správu a údržbu své komunikační sítě tak, aby se mohl soustředit na vývoj a rozvoj nových zákaznicky orientovaných služeb a zefektivnit své interní procesy.

Na základě kontraktu bude společnost Alcatel provozovat a udržovat celou mobilní síť s 1,4 miliony zákazníků, ve které jsou instalována zařízení od více dodavatelů. V rámci přípravy dalších služeb a budování nové infrastruktury pro UMTS bude Alcatel připravovat a technicky realizovat nové projekty, nezávisle na tom, kdo dodá jednotlivá síťová zařízení. Zmíněný kontrakt zahrnuje také facility management pro centrálu společnosti ONE, regionální kanceláře a obchody společnosti ONE. Outsourcingová dohoda také zahrnuje přesun 200 pracovníků z provozu a údržby společnosti ONE do společnosti Alcatel v Rakousku.

CEO společnosti ONE Jorgen Bang-Jensen upozorňuje na strategické výhody aliance s Alcatelem: "Nové mobilní technologie dnes podporují zavádění širokého spektra služeb s přidanou hodnotou, které by měly uspokojit potřeby zákazníků. Abychom z tohoto potenciálu vytěžili co nejvíce výhod, rozhodli jsme se zaměřit pouze na vývoj a rozvoj nových uživatelských služeb. Provozování sítě ponecháme společnosti Alcatel, která potvrdila své zkušenosti v této oblasti, ukázala, že rozumí našemu předmětu podnikání a také pochopila, jak významní jsou pro náš úspěch naši zaměstnanci."

Serge Tchuruk, předseda správní rady a CEO společnosti Alcatel řekl: "Tento kontrakt ukazuje, jak může Alcatel převzetím provozování a údržby sítě pomoci operátorům soustředit se na to, co je pro ně nejpodstatnější: jejich zákazníky. Úloha Alcatelu je změnit se v rámci kontraktu ze stávajícího dodavatele zařízení na nového strategického partnera, který by měl operátorovi ONE pomoci splnění marketingových cílů."

V řijnu 1998 zprovoznila komunikační společnost ONE jedinou rakouskou celonárodní mobilní síť GSM/1800. Vedle mobilní telefonie nabízí také internetový produkt i-ONE a produkt f-ONE zaměřený na pevné linky. Na konci června 2003 měla kolem 1 400 zaměstnanců a více než 1,6 miliónů zákazníků (1,37 milionů mobilních, 145 000 pevných linek a 150 000 internetových zákazníků). Obrat v roce 2002 dosáhl částky 619,7 milionů EUR. Společnost ONE má pokrytí 98 %. ONE je jediný mobilní operátor, který nabízí GPRS a HSCSD (ONE High Speed) v Rakousku. Doposud společnost investovala 1,65 miliardy EUR, z toho 99 milionů v roce 2002. Společnost ONE vlastní podíl ve společnostech German E.ON (50,10 %), the Norwegian Telenor (17,45 %), Orange (17,45 %)
a Danish TDC (15 %).

Alcatel

Článek ze dne 19. listopadu 2003 - středa