logo itpoint.cz

Alcatel dodá širokopásmové řešení pro španělského telekomunikační operátora Auna Tlc

Platformu DSL použije Auna Tlc celkem v 80 lokacích, tvořících tak síť spojující nejvýznamnější španělská města. Alcatel je díky 20 milionům prodaných linek a se 60% podílem na trhu největším dodavatelem DSL technologie ve Španělsku. Po otevření trhu s místními smyčkami bude Auna Tlc připravena poskytovat kvalitní internetové služby s využitím v současné době nejlepší dostupné technologie.

Společnost Alcatel oznámila, že si ji španělský telekomunikační operátor Auna Tlc vybral jako dodavatele technologií pro širokopásmový přístup k internetu. Platformu DSL použije Auna Tlc celkem v 80 lokacích, tvořících tak síť spojující nejvýznamnější španělská města. Alcatel je díky 20 milionům prodaných linek a se 60% podílem na trhu největším dodavatelem DSL technologie ve Španělsku.

V rámci první fáze rozvoje sítě dodá Alcatel přístupovou platformu 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM) a instalační a servisní služby pro 80 telefonních ústředen. Po otevření trhu s místními smyčkami je tak Auna Tlc připravena poskytovat kvalitní internetové služby s využitím v současné době nejlepší dostupné technologie.

"Díky novým symetrickým vlastnostem nám DSL řešení Alcatelu dává do budoucna možnost rozšířit a zkvalitnit naši službu xDSL," řekl José Antonio Royo, manager sítí ve společnosti Auna Tlc.

"Uvolnění místních smyček konkurenci představuje pro společnost Auna ohromnou podnikatelskou šanci," prohlásil Michel Rahier, prezident divize pevných sítí společnosti Alcatel. "Produkt 7300 ASAM je vybaven novými funkcemi a vyšší spolehlivostí, které jsou nutná pro poskytování nových širokopásmových služeb. To je životně důležité zejména pro zákazníka s takto rychle narůstající zákaznickou základnou, jakým je například Auna Tlc," dodal.

Společnost Auna Tlc je významný španělský operátor, jehož síť pokrývá 2,6 milionu domácností a firem. Auna Tlc nabízí domácím uživatelům a podnikatelům služby pevných telefonních linek, integrovaného širokopásmového internetového přístupu a distribuci televizního programu. Auna Tlc je díky investicím ve výši 4 miliardy EUR v roce 2002 operátorem vynakládajícím nejvíce do rozvoje sítě a marketingu. Roční příjem společnosti v roce 2002 byl 898 miliardy EUR.

Alcatel

Článek ze dne 13. května 2003 - úterý