logo itpoint.cz

Alcatel dodá společnosti Boeing zařízení pro vysílání radiového signálu XM

XM Satellite zajišťuje distribuci 100 kanálů rozhlasového vysílání v digitální kvalitě pro předplatitele v celé kontinentální části USA prostřednictvím dvou geostacionárních satelitů a sítě pozemních převaděčů. Zařízení bude vyrobeno v továrně společnosti Alcatel Space v Toulouse a v závodě společnosti Boeing v kalifornském El Segundo bude poté integrováno do platformy satelitu Boeing 702.

Společnost Boeing pro svého klienta, společnost XM Satellite Radio Inc., předního poskytovatele satelitního digitálního radiového vysílání ve Spojených státech, v rámci zakázky na dodání technologie pro digitální vysílání radiového signálu vybrala společnost Alcatel Space, dceřinnou firmu společnosti Alcatel. XM Satellite zajišťuje distribuci 100 kanálů rozhlasového vysílání v digitální kvalitě pro předplatitele v celé kontinentální části USA prostřednictvím dvou geostacionárních satelitů a sítě pozemních převaděčů.

Zařízení bude vyrobeno v továrně společnosti Alcatel Space v Toulouse a v závodě společnosti Boeing v kalifornském El Segundo bude poté integrováno do platformy satelitu Boeing 702.

"Tato zakázka posiluje vedoucí postavení společnosti Alcatel Space na trhu digitálního radiového vysílání," prohlásil Pascale Sourisse, předseda a CEO společnosti Alcatel Space. "Naše prověřené technologie a zkušené týmy pracovníků zaručují, že si i nadále zasloužíme důvěru společnosti Boeing. Jsme na tuto partnerskou spolupráci, která začala již před více než pěti lety, velmi hrdí."

Společnost Alcatel Space nabízí řadu výhodných řešení pro satelitní komunikaci (tzv. satcom), pro přímé vysílání videosignálu, digitálního radiového signálu a služby internetového vysílání (tzv. webcasting) pro milion pevných a mobilních terminálů. Mezi komplexní nabídkové balíčky společnosti patří pozemní a vesmírné sítě, které využívají odborných zkušeností získaných díky rozsáhlé činnosti v oblasti programů XM Radio.

Společnost Alcatel Space je třetí největší dodavatel satelitní techniky na světě a první v Evropě. Společnost vlastní know-how pro civilní i vojenské aplikace a vyvíjí satelitní řešení pro telekomunikace, navigaci, radarové a optické pozorování, meteorologii a vědecké účely. Společnost je rovněž předním evropským dodavatelem zařízení pro pozemní pozorování, meteorologii a navigaci a pro provoz vesmírných systémů.

Alcatel

Článek ze dne 26. září 2003 - pátek