logo itpoint.cz

Alcatel dodá technologii ADSL pro švédský Bostream

Společnost Bostream AB, druhý největší švédský provozovatel služeb DSL, si pro síť, která umožní poskytování širokopásmových zábavních služeb prostřednictvím DSL včetně přenosu videa, vybrala řešení společnosti Alcatel. Společnost Bostream hodlá využít širokopásmové řešení Alcatel k zajištění vysokorychlostního přenosu uživatelům ve Stockholmu, Göteborgu, Malmö a dalších velkých městech po celém Švédsku.

Společnost Bostream AB, druhý největší švédský provozovatel služeb DSL, si pro síť, která umožní poskytování širokopásmových zábavních služeb prostřednictvím DSL včetně přenosu videa, vybrala řešení společnosti Alcatel. Společnost Bostream hodlá využít širokopásmové řešení Alcatel k zajištění vysokorychlostního přenosu uživatelům ve Stockholmu, Göteborgu, Malmö a dalších velkých městech po celém Švédsku.

Společnost Bostream je jedním z prvních poskytovatelů služeb, kteří zavedli řešení Alcatel 7301 ASAM, platformu širokopásmového přístupu s největší přenosovou kapacitou v oboru. Jedná se o špičkovou ASAM platformu páté generace, která byla na trh uvedena v květnu 2003. Alcatel 7301 ASAM rozšiřuje přenosovou kapacitu tak, aby mohly být zajištěny služby typu streaming videa, vysílání videa, video na vyžádání a on-line hraní her.

Jednou z unikátních vlastností řešení Alcatel 7301 ASAM je jeho schopnost chovat se jako centrální spojovací bod pro více vzdálených uzlů a s nízkými náklady shromažďovat data přenášená pomocí DSL z těchto uzlů. Společnost Bostream zavede platformu Alcatel 7300 ASAM jako síť vzdálených uzlů, aby tak zajistila službu VDSL (velmi rychlý přenos bitů prostřednictvím DSL) pro zákazníky ve vybraných oblastech. VDSL umožňuje přes 50 Mb/s šířky pásma buď asymetricky nebo sdíleně ve dvou směrech. Díky tomu je služba VDSL zvláště vhodná pro zajištění této nové širokopásmové architektury, kde lze všechny formy zábavy - bez ohledu na druh služby - poskytovat prostřednictvím stávajících telefonních linek. Síť DSL společnosti Bostream je řízena systémem Alcatel 5523 AWS.

"Máme velkou radost, že můžeme Švédsku zajistit nejmodernější širokopásmovou síť na světě," prohlásil Richard Burston, CEO společnosti Bostream. "Díky řadě produktů Alcatel ASAM nyní může Bostream rozšířit nabídku svých produktů a poskytovat celou řadu různých, cenově výhodných služeb - od náročných služeb obchodních až po vysokorychlostní přístup na internet, hry, audio a video služby pro domácnosti. To znamená výrazný krok kupředu pro širokopásmový přístup v celém Švédsku a významný vývoj pro naše obchodní aktivity a pro naše zákazníky."

"Společnost Alcatel zažívá velmi výrazný zájem o řešení Alcatel 7301 ASAM, pátou generaci naší přední světové širokopásmové platformy," uvedl Michel Rahier, prezident divize Fixed Networks společnosti Alcatel. "Nadále investujeme do budování řešení, která jsou zaměřena na potřeby našich zákazníků. A jakmile se širokopásmový přístup zaběhne a rozšíří po celém světě, očekáváme, že další agresivní poskytovatelé, jako je Bostream, budou poskytovat dynamické a lukrativní nové služby založené na naší technologii."

Tato zakázka dále posiluje vedoucí pozici společnosti Alcatel na světovém trhu DSL, kde společnost Alcatel zaujímá 37,7 procentní podíl - podle údajů odborné analytické firmy Dell Oro Group z května 2003. K dnešnímu dni společnost Alcatel dodala více než 26 milionů linek a její řešení širokopásmového přístupu dominují v sítích více než 70 největších světových poskytovatelů přenosových služeb.

Společnost Bostream nabízí špičkové širokopásmové připojení na bázi DSL pro jednotlivé uživatele, firmy, vlastníky nemovitostí a bytové organizace, je druhým největším poskytovatelem řešení DSL ve Švédsku. Společnost Bostream provozuje vlastní celostátní optickou síť a poskytuje špičková řešení LAN a jiná širokopásmová řešení na bázi optických sítí zejména firmám a bytovým organizacím po celé zemi. Bostream AB je soukromá společnost ve stoprocentním vlastnictví Regency Holding AB. V současné době má Bostream více než 90 zaměstnanců a pobočky ve Stockholmu, Göteborgu, Malmö a Umea.

Další informace získáte na internetových stránkách společnosti na http://www.bostream.com

Alcatel

Článek ze dne 9. července 2003 - středa