logo itpoint.cz

Alcatel je i nadále světovou jedničkou na trhu DSL zařízení

Během druhého čtvrtletí dodal Alcatel 3,1 milionu linek, což je rekordní množství v rámci všech dodavatelů DSL zařízení. Tímto faktem se společnost Alcatel podílí na rapidním nárůstu zavádění vysokorychlostních širokopásmových služeb. Do portfolia nabídky širokopásmového přístupu společnosti Alcatel patří Alcatel 7300/7301 Advanced Services Access Manager - nejrozšířenější platforma pro širokopásmový přístup na světě - a Alcatel Litespan Next Generation Digital Loop Carrier (NGDLC).

Společnost Alcatel zaujímá i nadále vedoucí postavení na celosvětovém trhu zařízení pro digitální uživatelské linky (DSL). Během druhého čtvrtletí dodal Alcatel 3,1 milionu linek, což je rekordní množství v rámci všech dodavatelů DSL zařízení. Tímto faktem se společnost Alcatel podílí na rapidním nárůstu zavádění vysokorychlostních širokopásmových služeb. Podle údajů specializované analytické firmy Dell Oro Group dosáhl kumulativní podíl všech linek dodaných společností Alcatel ke konci druhého čtvrtletí roku 2003 výše 37,6 procent trhu; celkem k dnešnímu dni dodal Alcatel přes 29,4 milionu linek.

"V prostředí, kde uživatelé digitálních linek představují největší podíl z celého trhu širokopásmových služeb, udává společnost Alcatel krok tím, že dává poskytovatelům služeb k dispozici nejmodernější DSL technologii na světě," říká Michel Rahier, prezident divize Fixed Networks společnosti Alcatel. "Služby, jako je vysokorychlostní připojení pro domácnosti a firmy nebo nové multimediální aplikace, vnímáme jako hlavní faktory podmiňující masivní nárůst užití DSL. Nákladově efektivní dodávky těchto služeb závisí na významných vylepšeních, jakými je například současná vyšší kapacita či ještě kvalitnější podpora multimediálních a obchodních aplikací. Toto vše jsou klíčové znaky našeho nejnovějšího produktu Alcatel 7301 ASAM."

Do portfolia nabídky širokopásmového přístupu společnosti Alcatel patří Alcatel 7300/7301 Advanced Services Access Manager (ASAM) - nejrozšířenější platforma pro širokopásmový přístup na světě - a Alcatel Litespan Next Generation Digital Loop Carrier (NGDLC). Tyto prvky jsou základními kameny tržní dominance společnosti Alcatel a jsou instalovány v sítích více než 70 největších světových poskytovatelů přenosových služeb.

Alcatel

Článek ze dne 29. srpna 2003 - pátek