Alcatel koupil divizi Network Solutions společnosti PacketVideo

PacketVideo byla první společností na světě, která předvedla streaming videa kódovaného pomocí MPEG-4 na mobilní zařízení, při použití standardní a mezi operátory běžně dostupné technologie. Mezi její zákazníky patří přední multimediální poskytovatelé v Evropě, Asii a Severní Americe - např. NTT DoCoMo, T-Mobile, Orange, Mobilkom, New World Mobility a další.

Společnost Alcatel zařadila do svého portfolia divizi Network Solutions společnosti PacketVideo, která vyvíjí řešení a aplikace pro multimediální zařízení. Divize Network Solutions, jejíž hlavní část sídlí v San Diegu v Kalifornii, přinesla na trh mobilních komunikací serverovou technologii pro přenos videa. Společnost PacketVideo Corporation není součástí akvizice a zůstane i nadále nezávislou společností, která se zaměřuje na vývoj 
a integraci inovativních multimediálních aplikací pro mobilní telefony, videotelefony, fotoaparáty a další zařízení producentů OEM.

Akvizice představuje další významný krok společnosti Alcatel v její strategii stát se předním dodavatelem video-řešení pro širokopásmové sítě. Díky této a předchozím akvizicím v oblasti videa posílí celosvětově svou pozici v této oblasti. Společnost Alcatel tak nyní poskytuje široké portfolio mobilních video-řešení ve dvou segmentech: video komunikace (zasílání video-zpráv, video-telefonie, video-konference, video-mailbox) a doručení video-obsahu (streaming videa, stahování videa a zasílání videa).

PacketVideo byla první společností na světě, která předvedla streaming videa kódovaného pomocí MPEG-4 na mobilní zařízení, při použití standardní a mezi operátory běžně dostupné technologie. Divize Network Solutions má v současnosti významné zákazníky mezi předními multimediálními poskytovateli v Evropě, Asii a Severní Americe, mezi které patří společnosti NTT DoCoMo, T-Mobile, Orange, Mobilkom, New World Mobility a další. Network Solutions posílí nabídku společnosti Alcatel pro portály, aplikační poskytovatele služeb, agregátory obsahu a mobilní operátory a umožní jim poskytovat služby nakupování multimediálního obsahu.

"Video znamená sdílení emocí. Nabízí možnost vidět tvář lidí, ať už se vy nebo oni nacházíte kdekoli. Právě z tohoto důvodu jsou mobilní video služby stále důležitější pro celý mobilní průmysl," říká Etienne Fouques, prezident divize mobilních komunikací a člen představenstva společnosti Alcatel. "Akvizice divize Network Solutions společnosti PacketVideo představuje klíčový krok v posílení hodnoty naší nabídky. Je to řešení, které hraje klíčovou roli v rozšiřování trhu s datovými službami."

"Společnost PacketVideo je již více než pět let v čele revoluce mobilních multimédií," řekl Dr. James Brailean, generální řeiditel společnosti PacketVideo. "Jsme velice potěšeni nárůstem na trhu mobilního videa, který od prvních pokusů v laboratořích přerostl až k současným vysoce funkčním přístrojům, se kterými se dnes setkáte na celém světě. Spoléháme se na to, že díky přesunu divize k Alcatelu se naše serverová technologie stane dostupnou na celém světě a bude moci lépe obsloužit rostoucí trh mobilního mediálního trhu."

Alcetal

Článek ze dne 28. listopadu 2003 - pátek

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

Moderní trendy a zapojení ICT technologi...

Ještě dokonalejší vzdálená správa koncov...

Benefice ArtForum ICZ pomáhá projektu Mů...

V INVENTI pracuje 25 procent žen - dvojn...

SAS Visual Analytics v cloudu za zvýhodn...

Prestižní evropská cena za rozvoj cloudo...

RAD Studio 10.2 s podporou Linuxu

Digitalizace a Průmysl 4.0 v praxi

ČTÚ vyhlásil aukci kmitočtů v pásmu 3,7 ...

Jak zvýšit efektivitu provozu datového c...

Spolehlivá ochrana a ukládání dat pro po...

SUSE Linux Enterprise Server pro KunLun ...

Zálohování a obnova dat pro virtuální se...

Novicom představí svá řešení na 20. ročn...

itself investuje 50 milionů korun do mod...

Dopady eIDAS a GDPR nejen do veřejné spr...

Novicom opět na konferenci SecTec Securi...

Nové nástroje InterBase 2017 pro plný mo...

Barracuda Web Security Service v cloudu ...

GPS navigace Mio 5400 je mezi nejpopulár...