logo itpoint.cz

Alcatel posílí mobilní telefonní síť na Filipínách

Alcatel pro Digital Telecommunications Philippines dodá, nainstaluje a uvede do provozu své špičkové řešení Evolium GSM/GPRS s podporou EDGE, včetně radiových základnových stanic a mobilního přepínacího zařízení. Kromě toho Alcatel provede rozšíření a upgrade softwaru stávající platformy Inteligentní sítě (IN) a charging gateway ...

Alcatel získal od společnosti Digital Telecommunications Philippines, Inc. (DIGITEL), předního provozovatele telekomunikačních služeb na Filipínách, zakázku na posílení kapacity její mobilní sítě v hodnotě 100 milionů USD. Modernizace zajistí jednomu milionu uživatelů dceřiné firmy společnosti DIGITEL, Sun Cellural, životně důležitý nárůst volné kapacity, která tak umožní vyhovět rostoucí poptávce po mobilních hlasových a datových službách. Provoz rozšířené sítě bude zahájen na začátku roku 2004.

Na základě podmínek této smlouvy společnost Alcatel dodá, nainstaluje a uvede do provozu své špičkové řešení Evolium GSM/GPRS s podporou EDGE, včetně radiových základnových stanic a mobilního přepínacího zařízení. Kromě toho Alcatel provede rozšíření a upgrade softwaru stávající platformy Inteligentní sítě (IN) a charging gateway. Mobilní infrastruktura bude rovněž vybavena mikrovlnnými radiovými systémy PDH s nízkou až střední kapacitou a SDH s vysokou kapacitou pro městský provoz a velké vzdálenosti, a datovými systémy Optical Multi-Service Node (OMSN) pro použití na linkách metra; to vše od společnosti Alcatel.

Kromě toho společnost Alcatel zajistí rozšíření svého řešení předplacených služeb instalací své charging proxy, která zvýší kapacitu pro uživatele hlasových služeb a služeb krátkých textových zpráv společnosti DIGITEL.

Pro zvládnutí zvyšující se komplexnosti infrastruktury GSM/GPRS společnosti DIGITEL zajistí společnost Alcatel řešení pro integrované řízení sítě ("Integrated Network Management Solution" - INMS) a sjednocenou správu výstrah a závad. Řešení Alcatel INMS vycházející z produktu Netcool, moderního řešení pro zajištění kvality služeb od firmy Micromuse, umožní mobilnímu operátorovi zajišťovat maximální efektivitu sítě a zároveň dosahovat výnosů.

Na Filipínách došlo během několika posledních let k výraznému nárůstu uživatelů mobilních služeb. Analytici trhu předpovídají, že penetrace uživatelů mobilních služeb na celkovém trhu se během následujících pěti let zvýší na 40 %. V rámci svých mobilních služeb nabízí společnost DIGITEL pod značkou Sun Cellular od zahájení provozu na konci března roku 2003 nejmodernější služby, včetně zasílání krátkých textových zpráv, dobíjení předplacených karet (PMC), hlasové schránky, systému zasílání lokálních zpráv (CBS) a službu pro firemní mobilitu (CMM).

Společnost Alcatel se stala pro společnost DIGITEL důvěryhodným partnerem od své první zakázky v září 2001 v hodnotě 200 milionů USD, kdy Alcatel pomohl vybudovat síť GSM/GPRS 1800 MHz v podstatě na zelené louce. "Jsme rádi, že můžeme pokračovat v týmové spolupráci se společností Alcatel," prohlásil Charles Lim, generální ředitel společnosti DIGITEL. "Řešení společnosti Alcatel je ideální pro vyšší kapacitu, kterou v blízké budoucnosti budeme potřebovat pro poskytování hlasových a datových služeb."

"Jsme hrdí na to, že si nás společnost DIGITEL znovu zvolila a i nadále věnuje důvěru našim nejmodernějším řešením a službám," uvedl Marc Rouanne, provozní ředitel skupiny mobilní komunikace společnosti Alcatel. "Tato poslední zakázka na rozšíření sítě dále posiluje vedoucí postavení společnosti Alcatel v oblasti jihovýchodní Asie, kde zavádíme špičková řešení GSM/GPRS téměř ve všech zemích."

Alcatel

Článek ze dne 1. prosince 2003 - pondělí