logo itpoint.cz

Alcatel představuje nové IP služby s přidanou hodnotou

Akvizice Alcatelu s firmou TiMetra, Inc., která se specializuje na služby směrování IP/MPLS, umožní Alcatelu oslovit IP řešeními větší část trhu. Zákazníci přecházející na nové služby IP s vyšší přidanou hodnotou nebo na služby MPLS pak získají dříve nevídanou pružnost. Nabídka nových služeb bude vycházet z početné skupiny ověřených produktů pro operátory.

Společnost Alcatel, přední světový dodavatel infrastrukturních řešení pro operátory, oznámila, že uzavřela dohodu o převzetí soukromé firmy TiMetra, Inc., která se specializuje na služby směrování IP/MPLS. Tato akvizice umožní společnosti Alcatel oslovit IP řešeními větší část trhu, zákazníci přecházející na nové služby IP s vyšší přidanou hodnotou nebo na služby MPLS pak získají dříve nevídanou pružnost. Nabídka nových služeb bude vycházet z početné skupiny ověřených produktů pro operátory.

Podle dohody zaplatí Alcatel za TiMetra celkem asi 150 milionů dolarů ve formě akcií - akcie a opce na akcie TiMetra budou vyměněny za akcie a zaknihované akcie společnosti Alcatel. Jejich cena bude odvozena podle aktuálního kurzu v době uzavření transakce a v rámci limitů definovaných dohodou obou společností.

Poskytovatelé služeb v minulých letech významně investovali do budování sítí IP. Nyní přesouvají své nabídky z oblasti kvalitního připojení k internetu směrem k placeným službám a požadují tedy produkty vybavené službami IP/MPLS. Společnost Alcatel se snaží vyjít těmto potřebám vstříc a rozšířila proto stávající nabídku řešení pro operátory také o řešení založená na IP. Zákazníci společnosti Alcatel budou nyní moci pro prodej služeb s přidanou hodnotou využít širší nabídku IP produktů - patří mezi ně například virtuální privátní sítě (VPN) s garancí kvality služby SLA a virtuální privátní místní sítě (VPLS). Podle předpovědí IDC poroste trh se službami IP/MPLS v tomto roce na 17 procent CAGR (míra kombinovaného ročního růstu), tedy 87 mld. dolarů.

TiMetra, Inc. vyvíjí směrovače pro služby IP/MPLS. Produkty společnosti TiMetra umožňují poskytovatelům služeb nabízet služby IP a služby privátních sítí při zachování nízkých režijních nákladů. Směrovače služeb od TiMetra zhodnocují investice zákazníků, protože nabízejí pro nejrůznější aplikační prostředí (od internetových datových center až po uzavřené sítě operátorů) dobrou funkčnost, výkonnost a ekonomičnost provozu. TiMetra, Inc., která má sídlo v Mountain View v Kalifornii, má centra také v Londýně a Pekingu a byla založena v dubnu 2000. Více informací najdete na internetové stránce www.timetra.com

"Společnosti Alcatel je jasné, že poskytovatelé služeb chtějí tyto nové služby s možností účtování efektivně nabízet a realizovat na nich profit," řekl Mike Quigley, výkonný viceprezident společnosti Alcatel. "Stali jsme přední firmou dodávající operátorům řešení, která jim umožní vytvářet zisky. Naše produkty jsou určeny trhům s přístupovými sítěmi, optickými sítěmi a datovými sítěmi. Akvizice nám umožnila nabídnout zákazníkům kompletní balík IP řešení, který jim na rostoucím trhu IP služeb a privátních datových služeb nabídne zhodnocení jejich investic.

"Těší náš, že se připojíme k Alcatelu. Tým společnosti TiMetra - díky svým moderním směrovačům služeb - umožnil poskytovatelům služeb, aby mohli svým zákazníkům nabídnout služby podporující růst obratu a privátní datové služby," řekl CEO a prezident společnosti TiMetra Basil Alwan. "Tyto úspěchy budou ještě posíleny přítomnosti Alcatelu po celém světě, jeho stabilitou a bohatostí jeho produktového portfolia. Společně vytvoříme silného hráče na trhu IP."

Společnost Alcatel si vybrala produkty TiMetra kromě jiného také pro jejich kvalitu, kvalitní manažerský tým společnosti a také na základě pozitivních zkušeností získaných při předchozí spolupráci. Završení transakce musí schválit akcionáři společnosti TiMetra, musí být splněny ještě další podmínky a transakci musí chválit Úřad pro podniky státu Kalifornie. Předpokládá se, že se transakce ukončí ve třetím čtvrtletí roku 2003. Jakmile bude akvizice dokončena, stane se TiMetra součástí společnosti Alcatel USA.

Alcatel

Článek ze dne 29. května 2003 - čtvrtek