logo itpoint.cz

Alcatel rozšířuje mobilní sítě v Šanghaji

Společnost Alcatel získala novou zakázku od společnosti Shanghai Mobile Communications Company Limited (dále jen Shanghai Mobile), šanghajské pobočky společnosti China Mobile, na zásadní rozšíření její sítě GSM/GPRS. Alcatel společnosti Shanghai Mobile poskytne špičkové řešení Evolium, které umožní splnit náročnější požadavky datového přenosu GPRS. Evolium zahrnuje mobilní telefonní centrum, řízení základnovýchch stanic, řízení přenosu a servery pro rychlý přenos paketů systému BSS (Multi Base Station System).

Společnost Alcatel získala novou zakázku od společnosti Shanghai Mobile Communications Company Limited (dále jen Shanghai Mobile), šanghajské pobočky společnosti China Mobile, na zásadní rozšíření její sítě GSM/GPRS. Smlouvu podepsala společnost Alcatel Shanghai Bell, přední dodavatel telekomunikační technologie v Číně.

V rámci této smlouvy poskytne Alcatel společnosti Shanghai Mobile špičkové řešení Evolium, které operátorovi umožní splnit náročnější požadavky datového přenosu GPRS. Evolium zahrnuje mobilní telefonní centrum, řízení základnovýchch stanic, řízení přenosu a servery pro rychlý přenos paketů systému BSS (Multi Base Station System). Po dokončení projektu v červnu 2003 se kapacita mobilní sítě GSM společnosti Shanghai Mobile zvýší na zhruba 10 milionů uživatelů. Alcatel Shanghai Bell tak ještě posílí svou vedoucí pozici na trhu mobilní telefonní technologie v Šanghaji.

Šanghaj je nejrozvinutějším čínským městem se 17 miliony obyvatel a současně jedním z nejrychleji rostoucích trhů mobilních telefonů na světě. Na konci minulého roku zde bylo devět milionu uživatelů mobilních telefonů, ve srovnání s 170 000 uživateli v roce 1995.

V Číně společnost Alcatel instalovala první síť GPRS & WAP již v roce 1999. Řešení Evolium, která jsou vyráběna společností Alcatel Shanghai Bell, již byla instalována v 15 čínských provinciích. Sítě 3G/UMTS na bázi řešení Evolium jsou dnes v pilotním provozu po celém světě, mimo jiné také v několika asijských zemích včetně Číny.

Společnost Shanghai Mobile byla založena 1. srpna 1999 po nezávislém projektu reorganizace společnosti China Telecom ze strany ministerstva Čínské lidové republiky. V říjnu 2000 se společnost Shanghai Mobile úspěšně zaregistrovala v zahraničí jako stoprocentně vlastněná dceřiná společnost China Mobile (Hong Kong). Společnost provozuje v Šanghaji digitální dvoupásmovou mobilní síť s 9 miliony koncových uživatelů (na konci roku 2002), IP a informační služby. Má 2361 zaměstnanců a aktiva v hodnotě zhruba 1030 milionů USD.

Alcatel Shanghai Bell je první akciovou společností se zahraniční investicí, působící v čínském telekomunikačním sektoru. Společnost Alcatel zde vlastní 50% + 1 akcií, čínští akcionáři pak zbytek podniku. Tato telekomunikační společnost poskytuje komplexní telekomunikační řešení a služby, mezi něž patří pevné sítě, mobilní sítě, širokopásmový přístup, inteligentní optické sítě, multimediální řešení a síťové aplikace. Společnost provozuje rovněž mezinárodní středisko pro výzkum a vývoj, které vyvíjí originální technologii pro použití v Číně i na export zákazníkům společnosti Alcatel na celém světě. S moderním výrobním střediskem a nejrozsáhlejší prodejní a podpůrnou sítí je to dnes jediná společnost v Číně, která je schopná vyhovět globálním potřebám čínských zákazníků.

Alcatel

Článek ze dne 30. dubna 2003 - středa