logo itpoint.cz

Alcatel se bude podílet na rozšíření polské telekomunikační sítě

Společnost Alcatel uzavřela kontrakt v hodnotě 15 miliónů EUR se společností TELEKOMUNIKACJA POLSKA, pro kterou bude dodávat řešení pro rozšíření digitalizace její sítě, což posílí pozice společnosti v oblasti služeb využívajících širokopásmových technologií a služeb s přidanou hodnotou, jakými jsou rychlý přístup k internetu, přenos dat a videa.

Společnost Alcatel uzavřela kontrakt v hodnotě 15 miliónů EUR se společností TELEKOMUNIKACJA POLSKA (TP), pro kterou bude dodávat řešení pro rozšíření digitalizace její sítě. Řešení společnosti Alcatel umožní TP posílit pozice v oblasti služeb využívajících širokopásmových technologií a služeb s přidanou hodnotou, jakými jsou rychlý přístup k internetu, přenos dat a videa. Společnost TELEKOMUNIKACJA POLSKA zakoupí podle podmínek dohody od společnosti Alcatel kompletní přístupová, přepínací a přenosová řešení.

"Neustále obohacujeme své služby tak, aby naši koncoví uživatelé měli přístup k nejnovějším vysokorychlostním multimediálním službám," uvedla Barbara Gorska, tisková mluvčí společnosti TELEKOMUNIKACJA POLSKA. "Řešení společnosti Alcatel nám umožní rozšířit naši síť a současně zvýšit počet služeb a tak uspokojit potřeby našich zákazníků i podnikové klientely. Týká se to zejména technologií ISDN, Centrex, CLIP (identifikace volajícího) a CLIR (omezení identifikace volajícího)."

"Tato rámcová dohoda navazuje na naši předchozí spolupráci a potvrzuje pozici společnosti Alcatel jako klíčového partnera společnosti TELEKOMUNIKACJA POLSKA." prohlásil Michel Rahier, prezident aktivit společnosti Alcatel v oblasti pevných sítí. "Naše řešení budou nejenom doplňovat současné potřeby sítě, ale dovolí společnosti vstoupit na nové trhy a využít nových podnikatelských možností."

TELEKOMUNIKACJA POLSKA je předním polským operátorem, který poskytuje služby 10 milionům zákazníků. Společnost zastává také přední pozice v oblastech datových přenosů, satelitních komunikací a přístupu na internet. TP patří ke skupině společností, které zahrnují také mobilního operátora Idea (PTK Centertel), poskytovatele moderních internetových služeb (TP Internet) a platformy pro e-komerci (Marketplanet). Společnost je součástí celosvětové telekomunikační skupiny France Telecom. Více informací o společnost TELECOMUNIKACJA POLSKA je k dispozici na internetové stránce www.telekomunikacja.pl.

Alcatel

Článek ze dne 6. srpna 2003 - středa